İçişleri Bakanı Soylu yurt içindeki terörist sayısının yüzde 80 azaldığını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk'te katıldığı bir canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Türkiye'nin son yıllarda terörle mücadele konseptinde değişiklik yaptığını ve sürekli operasyon düzenlediğini belirten Soylu, yurt içinde bulunan terörist sayısının yüzde 80 azaldığını dile getirdi.

İçişleri Bakanı Soylu yurt içindeki terörist sayısının yüzde 80 azaldığını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk'te katıldığı bir canlı yayında Türkiye'nin son 3 yılda yürüttüğü operasyonlar sayesinde yurt içinde bulunan terörist sayısının yüzde 80 oranında gerilediğini ifade etti. Yerli üretimi olan İHA ve SİHA’larla operasyonların yürütülmeye başladığı günden bu yana şehit sayısında da azalma olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son 3 yıl içerisinde terörün finansmanında kullanılan ve operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin ise 15 milyar lira olduğunu dile getirdi.

Yerli otomobil

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Hakan Çelik’in programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Yerli otomobilin tanıtım toplantısına katılamadığını belirten Süleyman Soylu, aslında o gün gideceğini fakat Elazığ'da deprem olunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oraya gitmesinin daha doğru olduğunu söyleyince kendisinin de Elazığ'a doğru yola çıktığını ifade etti. Yerli otomobilin Türkiye'nin çok uzun zamandan beri ertelemek zorunda kaldığı bir hayali olduğunu belirten Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı olarak en çok alıcılardan biri olduklarını dile getirdi. Almak için şimdiden çok sabırsızlandıklarını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu her yıl 5 - 6 bin sipariş vereceklerini ifade etti.

Terörle mücadelede imkanlarımız çok gelişti

Bakan Süleyman Soylu terörle mücadele konusunda Türkiye'nin imkânlarını çok geliştiğini belirterek bu yıl 31 bin saat İHA ve SİHA'ların uçtuğunu dile getirdi. Üretmenin çok önemli olduğunun buradan da ortaya çıktığını belirten İçişleri Bakanı Soylu, aynı zamanda bu insansız hava araçlarının terör örgütünün hareketsizliğine sağladığını dile getirdi.

İkna yöntemleri ile 268 kişi getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yıl ikna yöntemleri ile 268 teröristin getirildiğini belirterek dağlara mektuplar atıldığını, bu mektuplarda da teröristlerin büyüdükleri memleketlerde bayramların nasıl geçtiğini ne anlatıldığını annelerinin kendileri için yaptığı yemeklerin anlatıldığını ifade etti. Terörle mücadelenin çok büyük bir mücadele olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır annelerinden ikram annenin orada oturduğu sırada evladını kaybettiği haberini aldığını ama her yeri Türk bayraklarıyla süslediğini hatırlattı. Annelerin örgütteki çocuklarla temasları olduğunun bilindiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocukların kandırılarak katıldıklarını ve orada başka bir şeyler önerildiğini yaklaşık 1 ay sonra geri dönmek istediklerini ancak gönderilmediklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@