İmamoğlu’nun metro inşaatını durdurduğu iddiasına İBB tarafından yalanlama geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Başakşehir’de ki şehir hastanesine giden metro inşaatını durdurduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini söylemişti. İBB tarafından yapılan açıklamada ise metro inşaatının durdurulduğu haberlerinin doğru olmadığını açıkladı.

SİYASET 13.01.2020, 13:06 13.01.2020, 13:06 Sema Topbaş
İmamoğlu’nun metro inşaatını durdurduğu iddiasına İBB tarafından yalanlama geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Başakşehir’de ki şehir hastanesine giden metro inşaatını durdurduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat verdiğini söylemişti. İBB tarafından yapılan açıklamada ise metro inşaatının durdurulduğu haberlerinin doğru olmadığını açıkladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Haziran ayında İstanbul’da açılması planlanan şehir hastanesiyle ilgili flaş bir iddiayı ortaya atmıştı. Turhan, şehir hastanesine gidecek olan metro inşaatının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile durdurulduğu söyledi. Bu tutumu ise ekranlar karşısında tüm Türkiye’ye şikayet ettiğini belirtti. Bu durumu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bildirdiklerini ve Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapmazsa hükümet olarak kendilerinin metro inşaatını bitirme talimatı verdiğini söyledi.

İBB Yalanladı

banner32
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın bu açıklamaları sonrasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti. Metro inşaatına 2017 yılında başlandığını ancak finansman bulunmadan ihaleye çıkmasından dolayı Ekim 2018’den bu yana projenin durduğunu söyleyen Ongun, yüzde 9’u tamamlanan projenin bitirilmesi için 1,5 milyar liraya ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi. Bakan Turan’ın yaptığı açıklamaları yalanlayan Ongun, bu durumun motivasyon düşürücü olduğunu ifade etti ve Nisan 2019’da hastane önündeki istasyon kazılarına başlandığını fakat finansal yetersizlikten dolayı inşaata devam edilmediğini de söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@