Karamollaoğlu Kanal İstanbul projesi için sert çıktı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kanal İstanbul projesi ile ilgili konuştu. Son dönemlerin en çok konuşulan projelerinden olan Kanal İstanbul'u yerden yere vuran Karamollaoğlu bu projenin yanlış yatırım olduğunu söyledi.

SİYASET 23.12.2019, 11:14 23.12.2019, 12:15 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Karamollaoğlu Kanal İstanbul projesi için sert çıktı

Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin yapmakta kararlı olduğu Kanal İstanbul projesi ile ilgili açıklamalar yaptı. Her fırsatta bu konudaki tepkisini dile getiren Karamollaoğlu, projenin yanlış bir yatırım olduğunu dile getirdi. Dünyanın hiçbir yerinde kimsenin Süveyş kanalına ya da Panama kanalına benzer bir şey yapamayacağını söyleyen Karamollaoğlu, hükümetin yanlış bir karar aldığını dile getirdi.

Rant peşinde koşuyorlar

banner32
Temel Karamollaoğlu açıklamasında, hükümetin kararlı bir şekilde yapacağız dediğini ve devletin imkan vermesi durumunda 5-10 sene sonra bunu belli bir noktaya getirebileceklerini ifade etti. Ancak kimsenin burayı Süveyş kanalına ya da Panama kanalına benzetme yiyeceğini belirten Temel Karamollaoğlu, aynı zamanda gemilerin 2 kanalı da kullanmaması durumunda 2000 kilometre yol kat etmesi gerektiğini ifade etti. Bunların yanlış yatırımlar olduğunu belirten Karamollaoğlu, hükümetin bu sözden dönmeyeceğini çünkü bunun içinde başka bir rant meselesi olduğunu dile getirdi.

Köprüler ve hızlı trene karşı değilim

Karamollaoğlu bugüne kadar Türkiye'de uygulanan ekonomik politikaların kökünden yanlış olduğunu belirterek hükümetin hata yaptığını ifade etti. Kendilerinin köprülere ya da hızlı trene karşı olmadıklarını belirten Karamollaoğlu, bunların üretimle değil borçla yapılmasına karşı olduklarını ifade etti. Önce Türkiye'de fabrikaların kurulması gerektiğini ve işsizliğe çözüm bulunması gerektiğini dile getiren Temel Karamollaoğlu, mühim olan yapılan her şeyi kendi paranla yapmak olduğunu ifade etti.

Yorumlar (1)
Zeki 8 ay önce
Parasız kalmışlar nasıl olsa millet veriyör

Gelişmelerden Haberdar Olun

@