Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı? Gündeme bomba gibi düşen iddia

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu’ndan gündeme bomba gibi düşen bir iddia geldi. Siyaset kulislerini hareketlendiren Orakoğlu, ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?’ sorusuyla büyük bir iddiayı öne sürdü.

SİYASET 29.06.2020, 14:56 Sema Topbaş
Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı? Gündeme bomba gibi düşen iddia

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu’ndan gündeme bomba gibi düşen bir iddia geldi. Siyaset kulislerini hareketlendiren Orakoğlu, ‘CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?’ sorusuyla büyük bir iddiayı öne sürdü. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasının onanmasının ardından Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu’ndan gelen iddia gözleri CHP’ye çevirdi.

3 Büyük Ülkenin Büyükelçileri Davaya Katıldı

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının onanmasının ardından bu kez yeni bir iddia siyasetin gündemine oturdu. Canan Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davanın duruşma salonunda CHP Grup Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları, avukatlar, baro yetkilileri, ABD, İngiltere, Fransa Büyükelçilerinin adeta etten bir duvar örerek mahkeme heyetini etkilemeye çalıştıklarını dile getiren Bülent Orakoğlu, Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya 3 büyük ülke büyükelçilerinin gelmesinin hiç hayra alamet bir konu olmadığını söyledi.

Bülent Orakoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu Tutuklanacak Mı?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya ABD, Fransa ve İngiltere Büyükelçilerinin katılmasının hiç hayra alamet olmadığını söyleyen Orakoğlu yazısında, ‘Ben Türkiye için endişelenmiyorum. Geçen hafta yeni kurulan bir partinin Genel Başkan Yardımcısı Kılıçdaroğlu’nun tutuklanma ihtimalinin güçlü olduğundan bahsetmişti de onun için mi geldiler diye düşünmüştüm.’ dedi.

Canan Kaftancıoğlu Avukatını Tehdit Mi Etti?

Canan Kaftancıoğlu’nun müdahil avukatı keleş mermisi ile tehdit ettiği konusuna da yer veren Orakoğlu, Şehitlerimiz ve ülkemiz adına müdahil olarak duruşmalara katılan avukat Cem Kaya’ya  kapalı bir zarf içinde keleş mermisi gönderildiğini, terör örgütleri tarafından telefon açıldığını ve isimsiz mektuplarla eşi ve 4 yaşındaki çocuğuna kadar tehdit edildiğini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@