Kemal Kılıçdaroğlu’ndan darbe söylentilerine yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son günlerde gündemde sıklıkla yer alan darbe söylentilerine yanıt verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun art arda gelen açıklamaları sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, darbe ile ilgili gündeme sert çıktı.

SİYASET 05.05.2020, 11:03 05.05.2020, 14:12 Sema Topbaş
Kemal Kılıçdaroğlu’ndan darbe söylentilerine yanıt!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son günlerde gündemde sıklıkla yer alan darbe söylentilerine yanıt verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun art arda gelen açıklamaları sonrası açıklama yapan Kılıçdaroğlu, darbe ile ilgili gündeme sert çıktı. Partisinin darbe söylentileri ile gündeme gelmesinin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ‘Yeter artık ya, ne adrbesi’ şeklinde ifadelerle tepki gösterdi.

‘Ne Darbesi?’

Son günlerde siyasetin gündem konusu haline gelen ve tartışmaları beraberinde getiren darbe iddiaları sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sert bir çıkış geldi. Darbe iddialarıyla birlikte partisine gelen eleştiri ve çıkışlarla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, ülkede bir darbe daha olmayacağını ve darbelerden en büyük mağduriyeti Cumhuriyet Halk Partisi’nin çektiğini ifade ederek, 'Yeter‘artık ya, ne darbesi Allah aşkına?’ ifadelerinde bulundu.

‘Lüzumsuz Bir Tartışma’

banner32
Siyasetin son günlerdeki tartışma konusu olan darbe söylentileri ile ilgili Hürriyet’e açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bu tartışmaların tamamen gereksiz ve lüzumsuz olduğunu, bu ülkede artık darbe olmayacağını  ve bu ülkenin insanlarının darbeye karşı bedeller ödediğini belirtti.

kemal kılıçdaroğlu

‘TBMM’yi Vesayetten Kurtaralım’

Eleştirilerin gündeminde olan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 15 Temmuz darbe gecesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, yine 15 Temmuz darbe girişimi olduğu gece parlamentoya ilk gidenlerin CHP milletvekilleri olduğunu ifade etti. Darbeye karşı olan ve demokrasiyi savunanlara çağrı yapan CHP Genel Başkanı, hep birlikte hukuk sistemini darbe hukukundan arındırmayı ve TBMM’yi vesayetten kurtarmayı istedi. Siyasal partiler yasasını değiştirme çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, darbeye karşı olmanın lafla değil, ülkeye gerçek bir demokrasi getirmekle olacağını ifade etti. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@