Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Selahattin Demirtaş açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir hakkındaki terör suçlamaları nedeniyle cezaevinde tutuklu olarak bulunan Selahattin Demirtaş hakkında konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Selahattin Demirtaş açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir süredir hakkındaki suçlamaları nedeniyle cezaevinde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında açıklamalar yaptı. Selahattin Demirtaş'ın bir an önce tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın tutuklu bulunmasından demokrasi ayıbı olduğunu öne sürdü.

Tahliye edilmesi gerekiyor

banner32
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugüne kadar yaptığı konuşmalarda sık sık Selahattin Demirtaş'ın terör soruşturmasında tutuklu bulunmasının yanlış olduğunu ifade etmişti. Ankara'da bir kez daha konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu benzeri ifadeler kullanarak HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiğini ifade etti.

Demokrasi ayıbıdır

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında Adalet Bakanlığı tarafından seçilerek alınan yargı mensuplarına %99'unun saraya bakıp karar verdiğini belirterek, daha eski ve deneyimli olanların sağlıklı karar aldıklarını. Selahattin Demirtaş'ın tutuklu bulunmasının bir demokrasi ayıbı olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın cumhurbaşkanlığı seçimine girmesine izin verildiğini fakat sonrasında hapse atıldığını, bu durumda Türkiye'de demokrasinin ne olduğunu kimsenin dünyaya anlatamayacağını ifade etti.

Yorumlar (1)
Mehmet can 8 ay önce
Çok çok. Geçkalınmış bir konu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@