Man Adası davasında yeni karar! Kılıçdaroğlu 3 katı tazminat ödeyecek

Man Adası davasında çıkan yeni kararın ardından mahkemenin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine toplamda 359 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmettiği öğrenildi.

SİYASET 16.07.2020, 15:35 16.07.2020, 15:49 Sema Topbaş
Man Adası davasında yeni karar! Kılıçdaroğlu 3 katı tazminat ödeyecek

Man Adası davasında çıkan yeni kararın ardından mahkemenin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine toplamda 359 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmettiği öğrenildi. Geride bıraktığımız Salı günü ise mahkeme kararıyla Kılıçdaroğlu’nun 197 bin TL tazminat ödemesine hükmedilmişti.

Kılıçdaroğlu’na Bir Tazminat Şoku Daha

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası ile ilgili yaptığı açıklamalar bir kez daha manevi tazminat şokuyla karşı karşıya kalmasına sebep oldu. Mahkeme tarafından verilen kararda CHP liderinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine toplam 359 bin TL manevi tazminat ödemesi hükmü yer alırken mahkemenin daha önce aynı tutar üzerinden oluşturduğu tazminat kararı ise İstinaf Mahkemesi tarafından usulden bozulmuştu. Bozmanın ardından yapılan yeni yargılamada ise aynı karar verildi.

Man Adası Davası

Man Adası Davasında Yeni Karar

banner32
İstinaf Mahkemesi tarafından usulden bozulan kararın ardından bugün görülen duruşma sonrasında çıkan yeni kararda mahkemenin yeniden yaptığı yargılamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine 359 bin TL manevi tazminat ödemesi kararına vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu

Avukatın Reddi Hakim Talebine Ret

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik’in bu karar üzerine reddi hakim talebinde bulunduğu öğrenilirken mahkeme hakiminin avukat Çelik tarafından gelen reddi hakim talebini reddettiği bilgilerine ulaşıldı.

Kılıçdaroğlu Kime Ne Kadar Tazminat Ödeyecek?

Mahkemeden çıkan karara göre CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 150 bin, Esra Albayrak’a 22 bin, Sümeyye Bayraktar’a 22 bin, Özdemir Bayraktar’a 60 bin, Necmeddin Bilal Erdoğan’a 20 bin, Mustafa Erdoğan’a 15 bin, Ahmet Burak Erdoğan’a 16 bin, Ziya İlgen’e 14 bin, Orhan Uzuner’e 13 bin, Sadık Albayrak’a 14 bin ve Osman Ketenci’ye 13 bin TL manevi tazminat ödeyecek. Kılıçdaroğlu’nun belirtilen kişilere belirtilen tutarda ödeyeceği manevi tazminatın konuşma tarihi olan 21 Kasım 2017 tarihinden itibaren işleyecek olan faizi ile ödemesine hükmedildiği öğrenildi. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@