Metropoll Araştırma anket sonuçlarına göre Kasım ayında en beğenilen siyasetçi cumhurbaşkanı Erdoğan oldu

Metropol araştırma tarafından yapılan Kasım ayı itibariyle Türkiye'de en çok beğenilen siyasetçi anketi sonuçlandı. Anket sonucuna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 44 oy alarak Kasım ayının en beğenilen siyasetçisi oldu.

Metropoll Araştırma anket sonuçlarına göre Kasım ayında en beğenilen siyasetçi cumhurbaşkanı Erdoğan oldu

Metropol araştırma tarafından her ay gerçekleştirilen en beğenilen siyasetçi anketi sonuçları kasım ayı için açıklandı. Anketin sonuçlarına göre yüzde 44 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kasım ayında en beğenilen siyasetçi olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 36 oy alarak onu takip etti.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli de listede var

banner32
Metropoll Araştırma'nın kurucusu Özer Sancar, anket sonuçlarını Twitter hesabından "Siyasilerin Beğeni Düzeyi" başlığı ile paylaştı. Yapılan paylaşıma göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kasım ayı itibariyle Türkiye'de en çok beğenilen siyasi isim oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 36 oy ile takip ederken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yüzde 28 oy aldı.  ankette CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 26 oy alarak dördüncü sırada yer alırken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise yüzde 25 oy alarak beşinci sırada yer aldı.

Erdoğan'ın popülaritesi Ekrem İmamoğlu’ndan 8 puan yüksek

Alınan bilgiye göre söz konusu araştırma 26 bölgeyi esas aldı ve 28 ilde yüz yüze görüşme yapıldı. Twitter hesabından anket sonuçlarını paylaşan Sancar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  popülaritesinin 15 22 Kasım itibariyle Ekrem İmamoğlu’ndan 8 puan yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca Sancar açıklamasına belediye başkanlarına ilişkin ölçümün sadece kendi şehirlerinde değil bütün ülke kapsamında olduğunu da ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@