Süleyman Soylu bir dönem akil insanlardan olan Kadir İnanır’ı sert sözlerle eleştirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dönemin akil insanlarından olan Kadir İnanır’ı, Selahattin Demirtaş’ın “Devran” kitabı üzerinden canlandırılan tiyatroya gitmesinden dolayı sert sözlerle eleştirdi.

SİYASET 13.01.2020, 15:30 Sema Topbaş
Süleyman Soylu bir dönem akil insanlardan olan Kadir İnanır’ı sert sözlerle eleştirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dönemin akil insanlarından olan Kadir İnanır’ı, Selahattin Demirtaş’ın “Devran” kitabı üzerinden canlandırılan tiyatroya gitmesinden dolayı sert sözlerle eleştirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş’ın kitabından canlandırılan tiyatroya katılan Kadir İnanır’a sert sözlerle yüklendi.

Kadir İnanır’da İzledi

Geçtiğimiz günlerde cezaevinde bulunan eski HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabını canlandıran bir tiyatro düzenlendi. Bu tiyatroya ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ve İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte bir dönemin akil insanlarından olan Kadir İnanır da katıldı.

Kadir İnanır’ı Eleştirdi

Bir açılışa katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise bu tiyatroya katılanları eleştirirken, tiyatroda bulunan ve eski akil insanlardan olan Kadir inanır’a ise ayrı bir parantez açtı ve eleştirilerde bulundu. Soylu, tiyatroya katılan Kadir İnanır’a “Eksik yapmışsınız Kadir efendi eksik” diyerek yüklendi.

Milleti Aldatamazsınız

Tiyatroyu sert sözlerle eleştiren Süleyman Soylu, kanlı tiyatro oyunları ile ellerindeki kanların temizlenmeyeceğini söyledi ve bu milleti kimsenin aldatamayacağını söyledi. Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını da sözlerine ekleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu ülkeyi kimsenin bölemeyeceğini ve bölmeye de kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@