Talat Atilla'nın herkesin merak ettiği kaynağı ortaya çıktı

CHP'li bir ismin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü iddiaları son günlerde Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu kişinin Muharrem İnce olduğu iddia edilirken İnce, dün yaptığı açıklamalarla adeta CHP’lileri topa tuttu.

SİYASET 25.11.2019, 13:25 25.11.2019, 14:05 Melek Eren
Talat Atilla'nın herkesin merak ettiği kaynağı ortaya çıktı

Türkiye son günlerde Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye giden CHP'li ismi konuşuyor. Hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem de Erdoğan ile görüşmeye gittiği öne sürülen Muharrem İnce bu konu hakkında açıklamalar yaptı ve iddiaları yalanladı. Haberi yapan gazeteciler bu haberin CHP'li bir isim tarafından ortaya atıldığını iddia ederken gazeteci Murat Kelkitlioğlu'ndan gündemi daha da sarsacak bir iddia geldi.

Köşe yazısına taşıdı

Beştepe'ye giden CHP'li tartışmaları Muharrem İnce, CHP, Talat Atilla ve Rahmi Turan arasında devam ederken başka bir gazeteci Murat Kelkitlioğlu'ndan tartışmaları yeniden ateşleyecek bir iddia gündeme geldi. Beştepe'de yapıldığı iddia edilen görüşme hakkında bugün bir köşe yazısı yazan Kelkitlioğlu, yazısına "CHP'deki çetenin başkanlık yarışı" başlığını attı.

Talat Atilla'nın haber kaynağı Tuncay Özkan

Kelkitlioğlu bugünkü köşe yazısında Talat Atilla'nın açıklamakta ısrar ettiği fakat bir türlü söylemediği haber kaynağını açıkladı. Kelkitlioğlu yazısında CHP’yi karıştıran iddia ile ilgili detayları Kemal Kılıçdaroğlu'na ve gazeteci Talat Atilla’ya Tuncay Özkan'ın bilgi verdiğini söyledi.

Önce Uğur Dündar'a gitti

Köşe yazısında işin perde arkasını anlatan Kelkitlioğlu, kendi verdiği bilgilerin de CHP içinde başka bir kaynağa dayandığını ifade etti. Rahmi Turan’a verilen bu bilginin önce Uğur Dündar'a gittiğini fakat Uğur Dündar’ın bilginin teyide muhtaç olduğunu söyleyerek yazmadığını ve bu bilgiyi götüren kişinin de Tuncay Özkan olduğunu söyledi.

Yeni bir adres aradı

Uğur Dündar'ın bilgiyi yazmayı reddetmesine rağmen Tuncay Özkan'ın pes etmediğini söyleyen Kelkitlioğlu, bu kez Rahmi Turan ile arasının iyi olduğunu bildiği Talat Atilla’ya gittiğini ve bilgiyi paylaştığını ifade etti. Sonrasında ise yaşanan gelişmeleri herkesin bildiğini söyleyen Kelkitlioğlu, Tuncay Özkan'ın bu gelişmenin ardından da durmadığını gece yarısı İsmail küçükkaya'yı arayarak genel başkan Kılıçdaroğlu’nun sabah programına çıkmak istediğini söylediğini anlattı. Bu planın Kılıçdaroğlu ve Özkan'ın ortak planı olduğunu ve bu noktaya kadar tıkır tıkır işlediğini belirten Kelkitlioğlu, ancak yalanın birkaç gün içinde ortaya çıktığını ve kimsenin bu duruma inanmadığını söyledi.

Yorumlar (1)
Oner polat 8 ay önce
Tek kelimeyle A K P nin pis oyunu. diyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@