Terörist cenazesine katılan HDP’li belediye başkanı gözaltına alındı

Diyarbakı’ın Sur ilçesinin HDP’li Belediye Başkanı Filiz Buluttekin ve 2 meclis üyesi terör suçlaması ile polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Belediye Başkanı Filiz Buluttekin’in ise Eren Bülbül’ü şehit eden teröristin cenazesine katıldığı ortaya çıktı.

Terörist cenazesine katılan HDP’li belediye başkanı gözaltına alındı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinin HDP’li Belediye Başkanı Filiz Buluttekin ve 2 meclis üyesi terör suçlaması ile polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Belediye Başkanı Filiz Buluttekin’in ise Eren Bülbül’ü şehit eden teröristin cenazesine katıldığı ortaya çıktı. Polis ekipleri tarafından sabahın erken saatlerinde terör suçu kapsamında Diyarbakır’ın HDP’li Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin ve meclis üyesi 2 kişinin evlerine operasyon düzenledi. Evlerde yapılan incelemelerin ardından HDP’li belediye başkanı ve 2 meclis üyesi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Eren Bülbül’ü Şehit Eden Teröristin Cenazesine Katılmış

Trabzon’un Maçka ilçesinde kırmızı kategoride aranmakta olan sözde Karadeniz sorumlusu “Zeynel” kod adlı Mehmet Yakışır, Eren Bülbül’ü şehit etmişti. HDP’li Belediye Başkanı Filiz Buluttekin’in ise Eren Bülbül’ü şehit eden teröristin Bağlar’da ki Yeniköy Mezarlığı’nda yapılan cenazesine katıldığı görüntüler ortaya çıktı. Bunun yanı sıra Filiz Buluttekin’in terör suçundan hükümlü olan ve intihar eden Zülküf Gezen’in de taziyesine katıldığı fotoğraflar ile belgelendi.

Muş’ta Belediye Başkanları Gözaltına Alındı

Bu iki teröristin yanı sıra Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin’in, Bingöl kırsalında çıkan çatışmada etkisiz hale getirilen terörist Hamdusena Atala’nın da cenazesine katıldığı ortaya çıktı. Öte yandan Muş’un Varto ilçesinin HDP’li Belediye Başkanı Ülkü Karaaslan ile Başkan Yardımcısı Mahmut Yalçın ve Bulanık Belediye Başkanı Adnan Topçu ile yardımcısı Eylem Saruca da haklarındaki terör suçlamalarından dolayı gözaltına alındı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@