Türkiye ABD ve İran arasındaki gerginliğin azaltılması için harekete geçiyor

ABD ve İran arasında günlerdir devam eden ve bu sabah saatlerinde savaşa dönüşen gerginlik için Türkiye'ye harekete geçiyor. İki ülke arasındaki gerginlik Ortadoğu'daki bütün ülkeleri tehdit ederken Türkiye gerginliğin azaltılması için girişimlerde bulunacak.

Türkiye ABD ve İran arasındaki gerginliğin azaltılması için harekete geçiyor

ABD ve İran arasında yaşanan gerginliğin ardından Ortadoğu 3. Dünya Savaşı'nın eşiğine geldi. Günlerdir devam eden gerginlik sabah saatlerinde İran'dan ABD üslerine düzenlediği saldırı ile resmen savaşa dönüştü. İki ülkeden karşılıklı İntikam açıklamaları gelmeye devam ederken bütün bölgeyi içine alabilecek büyük bir savaşın başlamasından korkuluyor.

Türkiye gerginliğin azaltılması için devrede

banner32
ABD ve İran arasında yaşanan gelişmeler dünya tarafından yakından takip edilirken Türkiye'nin yapacağı ise merak konusu olmuştu. İki ülke arasındaki gerginliğin azaltılması için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu devreye girdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yarın Irak'a bir ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi.

Dışişleri Bakanlığı açıklama yaptı

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Dışişleri Bakanlığı son dönemde bölgede yaşanan gelişmeler sonucunda artan gerginliğin azaltılması amacıyla yoğun diplomatik girişimler kapsamında 9 Ocak 2020 tarihinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun günübirlik bir Irak ziyareti gerçekleştirileceğini öngörüldüğü ifade edildi.

Görüşmede konuşulacak konular

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yapacağı bu ziyaret sırasında ikili konuların ele alınmasının planlandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@