Tutuklanan CHP’li Enis Berberoğlu tahliye edildi!

Dün akşam saatlerinde İstanbul’da gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen Enis Berberoğlu’nun, hakkında çıkan tutuklama kararı sonrası koronavirüs önlemleri kapsamında tahliye edildiği açıklandı.

SİYASET 05.06.2020, 22:17 06.06.2020, 01:38 Sema Topbaş
Tutuklanan CHP’li Enis Berberoğlu tahliye edildi!

Dün akşam saatlerinde İstanbul’da gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen Enis Berberoğlu’nun, hakkında çıkan tutuklama kararı sonrası koronavirüs önlemleri kapsamında tahliye edildiği açıklandı. Alınan son dakika bilgisinde, koronavirüs önlemleri kapsamında tahliyesine karar verilen CHP’li Berberoğlu’nun cezasını 31 Temmuz tarihine kadar evinde çekeceği öğrenildi.

Tutuklanarak Cezaevi'ne Gönderilmişti

Milletvekilliği düşürülen ve İstanbul'da gözaltına alındıktan sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen Enis Berberoğlu hakkında, 'Siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç ve dış siyasal yararları bakımından gizli kalması beklenen bilgileri açıklamak' suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası verilmiş ve bu ceza Yargıtay tarafından onanmıştı. Berberoğlu'nun, hakkında kesinleşen ceza sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milletvekilliği düşürülmüştü. Vekilliği düşürülen Enis Berberoğlu, dün akşam saatlerinde İstanbul Bakırköy'de yer alan evinde gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme sonrasında Maltepe L Tipi Cezaevi'ne gönderilmişti.

Tahliye Kararı

Dün gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemenin ardından cezaevine gönderilen Enis Berberoğlu'nun koronavirüs önlemleri kapsamında tahliye edildiği bilgisi paylaşıldı.Maltepe L Tipi Cezaevi'ne gönderildikten sonra tahliyesine karar verilen Enis Berberoğlu'nun cezasını 31 Temmuz'a kadar evinde çekeceği belirtildi. 

Enis Berberoğlu ve CHP

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@