Vefa Grubu’na saldırıyla ilgili tutuklanan CHP’li Başkan kim? 

Adana Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı olan Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı gelen itirazlar sonucunda yeniden gözaltına alınarak tutuklandı.

SİYASET 17.05.2020, 00:55 17.05.2020, 01:02 Sema Topbaş
Vefa Grubu’na saldırıyla ilgili tutuklanan CHP’li Başkan kim? 

Adana Yüreğir Kaymakamlığı’na bağlı olan Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerine yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı gelen itirazlar sonucunda yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın serbest kalmasının ardında yapılan itirazlar sonucunda Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çıkarılan yakalama kararı sonrasında yeniden gözaltına alındığı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildiği öğrenildi.

Sözlü ve Fiziki Tacizde Bulundular

14 Mayıs Perşembe akşamı saat 22.00 sularında Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün katılımıyla gerçekleştirilen Vefa Destek Grubu’nun ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardım esnasında CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın da aralarında yer aldığı 4 kişi çalışmayı engellemek için sözlü ve fiziki tacizde bulundu. Yardımı engellemek için yapılan saldırıya engel olmak isteyen Kaymakam Bingöl ve koruması araya girdi ve bu sırada Kaymakam’ın koruması hafif şekilde yaralandı. 

banner32
CHPli Eren Yıldırım

CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Tutuklandı

Olayın ardından gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü savcılık soruşturmasının ardından, 1’i ise tutuksuz yargılanmak üzere sevk edildiği mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Şüpheliler arasında yer alan CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın serbest bırakılmasına yapılan itirazın sonrasında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu saldırganlar hakkında yeni bir yakalama kararı çıkardı. Kararın ardından2 CHP Adana Milletvekili Eren Yıldırım’ı adliyeye sevk etti. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan Eren Yıldırım tutuklanarak cezaevine gönderildi. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@