Pazar , Temmuz 22 2018

Solan Çiçeklerinizi Her Evde Bulunan 3 Malzeme ile Canlandırabilirsiniz


Özellikle kadınlar için evde çiçek bakımı oldukça önemli. Yaz aylarında gelmesi ile çiçeklerin solmaması daha da bir önem kazanır hale geldi.  Evinizde bahçede ya da balkonda ve baktığımız çiçeklerinizin solmasını istemiyorsanız ya da solan çiçeklerinizi canlandırmak istiyorsanız bu habere kulak verin.

Evde bitki yetiştirmeyi sevenler çiçeklerinin solmasına hiç istemezler.  Hatta onlar için bitkiler o kadar değerlidir ki kokusunu içine çektiklerin de adeta huzur bulurlar.  Fakat istemeden de olsa o çok sevdiğiniz çiçekleriniz de yeterince ilgi gösteren vermeniz durumunda sormaları kaçınılmaz oluyor.  Bazen fazla bakım ya da sulama nedeniyle de çiçekleriniz boynunu bükebiliyor.  Eğer siz de solan çiçekleriniz nedeniyle suçluluk duygusu duyuyorsanız onları hayata döndürmenin bir yolu var.  Size bu haberimizde vereceğimiz her evde bulunan 3 malzeme ile hazırlayabileceğiniz bu karışım sayesinde çiçekleriniz yeniden hayata tutunabilir.  Hadi hiç beklemeyelim ve hemen tarife geçelim.

MALZEMELER

Çiçeklerinizin yeniden canlandırmak için ihtiyacınız olan sadece 3 malzeme var. Bunların başında bir adet orta boy muzun kabuğu geliyor.  Afiyetle muzu yedikten sonra kabuğunu çiçekleriniz için ayırabilirsiniz.  Toz halinde bir çay bardağı kahve,  sabah kahvaltısında afiyetle tükettiğiniz 2 ya da 3 yumurtanın kabuğu ve bir çay bardağı kadar temiz su işinizi görecek.

HAZIRLANIŞI

Muz kabuğunu blender içerisinde koyun ve iyice karıştırın. Daha sonra üzerine kahve ve yumurta kabuklarını da ekleyin, son olarak bir çay bardağı kadar soyu da ekledikten sonra bütün malzemeleri tamamen blenderden geçirin.

UYGULANIŞI

Ortaya çıkan bu karışımı solan bütün bitkilerinizin saksısının içine dikkatlice dökün.  Ancak dikkat edin ki karışım bitkinin tam köküne ulaşsın. İşte çiçeklerinizi yeniden hayata döndürmek bu kadar kolay.

 

About admin

Check Also

Parçalı Güneş Tutulması Merakla Bekleniyor

Bu yıl gerçekleşmesi beklenen güneş tutulması herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle astronomi ile yakından ilgilenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir