Cumartesi , Ağustos 4 2018

Somali’de El Şebab Terör Örgütü Askeri Üsse Saldırdı: 17 Ölü


Somali’de bir askeri üsse terör örgütü El Şebab tarafından bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre saldırıda 17 asker öldü.

Somali’nin başkenti Mogadişu’da bir askeri üsse El Kaide bağlantılı El Şebab örgütü tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk gelen bilgilere göre 17 asker hayatını kaybetti. 

ÖRGÜT ÜSSE YAKIN BİR KASABANIN KONTROLÜNÜ ELE GEÇİRDİ
17 askerin hayatını kaybettiği saldırının ardından terör örgütü bir açıklama yaparak, başkent Mogadişu yakınlarındaki bir askeri üsse bombalı araç ve silahla saldırdıklarını doğruladı. Ayrıca açıklamada, askeri üssün ve yakınlardaki bir kasabanın kontrolünün de örgüt tarafından ele geçirildiği belirtildi. Orduya ait yedi aracın da örgüt tarafından ele geçirildiği iddia ediliyor. Mogadişu’nun 50 kilometre güneybatısında bulunan Barire üssünün saldırıya uğradığı iddia edilirken, dün de Mogadişu’da bombalı araçla saldırı düzenlenmiş, en az yedi kişi hayatını kaybetmişti. 

ORGENERAL HULUSİ AKAR SOMALİ’YE GİTTİ
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Somali’ye gitti bilgileri de bugün DHA’nın haberinde yer aldı. Daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri bir açıklama yaparak, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ın resmi temaslarda bulunmak üzere Somali’ye gittiğini doğruladı. 

 

About

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir