Pazar , Haziran 24 2018

Son 39 Yılın En Sıcak Günü! İtfaiyeciler Kendilerini Suyun Altına Attı!


Adana’da aşırı sıcak nedeniyle yangına müdahale eden itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı. Son 39 yılın en sıcak günü yaşanırken, yangını söndüren itfaiye ekipleri kendilerini soğuk suyun altına attı. 

Adana’da son 39 yılın en sıcak günü yaşanırken, Sarıçam ilçesi Cihadiye Mahallesi’nde bulunan izolasyon malzemesi üreten bir fabrikanın deposunda yangın çıktı. Depoda bulunan Kimyasal ve yanıcı maddeler kısa süre içerisinde yangının büyümesine neden oldu. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerine sevk edilirken, yangın diğer iş yerlerine sıçramadan söndürüldü. 

KAVURUCU SICAKTA YANGINA MÜDAHALE 
Adana, 39 yıl aradan sonra ilk defa 43 derece sıcaklık gördü. İtfaiye ekipleri kavurucu sıcakta yangını söndürdükten sonra kendilerini itfaiye araçlarına dolum yapılan borulardan akan suyun altına attı. Üzerlerinde kıyafet olmasına aldırmayan itfaiye erleri suyla serinledi. Yangını söndüren itfaiye ekipleri kavurucu sıcakta yaptıkları bu zor görevde can kaybı yaşanmamasının en büyük tesellileri olduğunu dile getirdi. 

 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir