Pazar , Temmuz 22 2018

Son Başbakan Binali Yıldırım’dan Duygusal Veda


Türkiye’nin son başbakanı Binali Yıldırım, bugün yapılan Ak Parti grup toplantısı sırasında veda konuşması yaptı. Konuşma sırasında duygusal anlar yaşayan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve partililerden helallik istedi.

TBMM’de bugün yapılan AK Parti Grubu toplantısında konuşan son Başbakan Binali Yıldırım, konuşma boyunca oldukça duygusaldı. Yıldırım konuşması sırasında kendisinin herkese hakkını helal ettiğini söyleyerek, bilmeden kırdığı varsa kendisine hakkını helal etmesini istedi.

“MİLYONLARIN RIZASINI ALDIK”

Başbakan Binali Yıldırım sesi titreyerek yaptığı konuşma sırasında milyonlarca kişinin rızasını aldıklarını ve kara propagandaya boyun eğmediklerini söyledi. AK Parti olarak 16 yıllık Zorlu davalardan başarıyla çıktıklarını söyleyen Binali Yıldırım,  milletin kendilerine verdiği emanete halel getiremediklerini ifade etti. 24 Haziran seçimlerinin bütün ve vesayetleri ortadan kaldırıldığını söyleyen Yıldırım, Cumhuriyet’i yüzüncü yıl hedeflerine ulaştırmak için Davet etmeye devam edeceklerini söyledi.

MHP’LİLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım sözlerine orada olan olmayana herkese teşekkür ederek devam ederken,  AK Parti ile MHP arasında başlatılan Cumhurbaşkanlığı sistemi ittifakının ardından MHP’lilere de teşekkürlerini iletti.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Başbakan Binali Yıldırım açıklamanın devamında Demokrasiyi daha da geliştireceklerini ve hukuk devletinden tarihi vermeyeceklerini belirterek, bundan sonrasında refah ve üretimi milleti acil şekilde dağıtacaklarını söyledi. Salonda bulunanlardan helallik isteyen Yıldırım kendisinin herkese hakkını helal ettiğini dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TBMM’DE

Ak Parti grup toplantısına katılmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da TBMM’ye geldi. BMM Başkanı İsmail Kahraman Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tören kıtası ile karşıladı. Törenin ardından Erdoğan Partisi’nin grup toplantısında katılacaktı TBMM protokol kapısından içeriye girdi.

About admin

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir