Salı , Temmuz 17 2018

Son Dakika! Afrin’de Çatışma Çıktı! Bölgede Şehit Ve Yaralı Askerler Var


Afrin’den bir son dakika haberi daha geldi! Cinderesi bölgesinde çıkan çatışma sonucunda şehit ve yaralı askerlerin olduğu belirtildi. İşte detaylar…

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Afrin’de bulunan PKK/PYD’li teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarını devam ettiriyor. Bölgeden ise sıcak haberler arka arkaya geliyor.

Bugün öğleden sonra operasyona çıkan 2 ATAK helikopterinden bir tanesi düşürüldü ve 2 asker şehit oldu. Henüz bu olay sıcaklığını kaybetmemişken, Cinderesi bölgesinde de akşam saatlerinde çatışma çıktı ve çatışmada şehit ile yaralı askerlerin olduğu belirtildi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ’NDEN YÜREK YAKAN AÇIKLAMA

Afrin’de ki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için başlatılan Zeytin Dalı operasyonu kapsamında bölgede çok önemli stratejik noktalar ele geçirildi ve ayrıca da teröristlere ait tüm barınak ve mühimmat depoları da etkisiz hale getirildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve Özgür Suriye Ordusu’nun Afrin’in kent merkezine doğru ilerleyişi sürerken, acı bir haber geldi ve bir helikopterin düşürüldüğü ve 2 askerin şehit olduğu belirtildi.

Henüz helikopterin düşmesinin ve 2 askerin şehit olmasının ardından Cinderesi bölgesinde çatışma çıktı ve bunun yanı sıra çatışmalar bölgede devam etti. Bölgede çıkan çatışmalara ilişkin bir açıklama yapan Türk Silahlı Kuvvetleri, çıkan çatışmada 9 askerimizin daha şehit düştüğünü açıkladı ve ayrıca da 11 askerin gün içerisinde çıkan çatışmalarda yaralandığını açıkladı.

About

Check Also

Ak Parti’den Son Dakika Bedelli Askerlik Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Merakla beklenen bedelli askerlik konusunda son dakika açıklaması yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir