Çarşamba , Haziran 20 2018

Son Dakika! Başbakan'dan Mescid-i Aksa Çağrısı!


Başbakan Yıldırım Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yönelik devam eden şiddete karşı çağrıda bulundu. İsrail yönetiminin bir an önce bu tutumundan geri adım atması gerektiğini belirten Yıldırım, vatandaşları da itidalli olmaya çağırdı. 

Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Mescid-i Aksa da yaşananları kınadı. Yıldırım açıklamalarında, terörün tüm insanlık için ortak bir tehdit olduğunu dile getirerek, bir kez daha terörü şiddetle kınadığını söyledi. 

“MÜSLÜMANLARIN MESCİD-İ AKSA’YA GİRİŞİ KISITLANAMAZ”
Başbakan Yıldırım Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Müslümanların herhangi bir nedenle Mescid-i Aksa’ya girişlerinin kısıtlanmasının kabul edilemez olduğunu belirterek, bir an önce İsrail yönetiminin İslam aleminin hassasiyetlerini gözeterek bu yanlıştan geri adım atması gerektiğini söyledi. Musevi vatandaşlar ile Yüzyıllardır birlikte yaşadığımızı söyleyen Yıldırım, bunun toplumsal zenginliğin en önemli unsuru olduğunu söyledi. Yıldırım açıklamalarının devamında, “Bizler; din, mezhep, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın farklılıkları zenginlik addeden bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu nedenle Musevi vatandaşlarımızın ibadethanelerine yönelik eylemleri doğru bulmuyor, vatandaşlarımızı itidalli olmaya çağırıyoruz.” dedi. 

 

About

Check Also

Televizyon Programlarına Bile Çıkan Sahte Profesör Gözaltına Alındı

Televizyon programlarına çıkan, on binden fazla beyin ameliyatı yaptığı iddia edilen, ancak lise mezunu olduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir