• BIST116.603
 • Altın172,219
 • Dolar3,9676
 • Euro4,9052
 • İstanbul 10 °C
 • Ankara 15 °C
 • GAZETELER
 • Günün Manşetleri
Tüm Gazete Manşetleri »

Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelen son dakika açıklamasında dün Norveç’te NATO’nun tatbikatı sırasında meydana gelen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterildiği olayla ilgili k
Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi
Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelen son dakika açıklamasında dün Norveç’te NATO’nun tatbikatı sırasında meydana gelen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterildiği olayla ilgili konuştu. Konuyla ilgili oldukça sert açıklamalar yapan Bozdağ, şimdiye kadar ne dünyada ne de NATO’da böyle bir rezaletin görülmediğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelen son dakika açıklamasında Norveç’teki NATO skandalına ilişkin sözler vardı. Bozdağ, yaşanan skandala sert tepki gösterirken yaptığı açıklamayla da tepkisini gösterdi. 

ATATÜRK VE ERDOĞAN DÜŞMAN TARAFTA GÖSTERİLMİŞTİ

Norveç’te gerçekleştirilen NATO tatbikatında meydana gelen skandal hadise Türkiye Cumhuriyeti’nin sert tepkisine yol açmış ve NATO tatbikatında yer alacak 41 asker hemen geri çekilmişti. Tatbikatta, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşman birlikleri ile iş birliği içinde gösterilmiş ve hedef haline getirilmeye çalışılmıştı. Yaşanan vahim hadise sonrasında Türkiye’den gelen tepki ve askerlerin derhal çekilmesi NATO ve Norveç’ten art arda özür geldiğini göstermişti. Ancak Türkiye askerlerini tatbikattan çekme kararında ısrarcı olduğunu belirtti.

‘ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ’

Meydana gelen skandalla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Norveç’te yaşanan olayı şiddet ve nefretle kınadığını belirterek ne dünyada ne de NATO’da daha önce böyle bir rezilliğin görülmediğini, gerekli cezai işlemlerin hemen yapılması gerektiğini belirtti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

Diğer Haberler