Cuma , Haziran 22 2018

Son Dakika! Bekir Bozdağ’dan NATO Skandalıyla İlgili Sert Çıkış: Böyle Rezalet Görülmedi


Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelen son dakika açıklamasında dün Norveç’te NATO’nun tatbikatı sırasında meydana gelen ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef gösterildiği olayla ilgili konuştu. Konuyla ilgili oldukça sert açıklamalar yapan Bozdağ, şimdiye kadar ne dünyada ne de NATO’da böyle bir rezaletin görülmediğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan gelen son dakika açıklamasında Norveç’teki NATO skandalına ilişkin sözler vardı. Bozdağ, yaşanan skandala sert tepki gösterirken yaptığı açıklamayla da tepkisini gösterdi. 

ATATÜRK VE ERDOĞAN DÜŞMAN TARAFTA GÖSTERİLMİŞTİ

Norveç’te gerçekleştirilen NATO tatbikatında meydana gelen skandal hadise Türkiye Cumhuriyeti’nin sert tepkisine yol açmış ve NATO tatbikatında yer alacak 41 asker hemen geri çekilmişti. Tatbikatta, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşman birlikleri ile iş birliği içinde gösterilmiş ve hedef haline getirilmeye çalışılmıştı. Yaşanan vahim hadise sonrasında Türkiye’den gelen tepki ve askerlerin derhal çekilmesi NATO ve Norveç’ten art arda özür geldiğini göstermişti. Ancak Türkiye askerlerini tatbikattan çekme kararında ısrarcı olduğunu belirtti.

‘ŞİDDETLE VE NEFRETLE KINIYORUZ’

Meydana gelen skandalla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Norveç’te yaşanan olayı şiddet ve nefretle kınadığını belirterek ne dünyada ne de NATO’da daha önce böyle bir rezilliğin görülmediğini, gerekli cezai işlemlerin hemen yapılması gerektiğini belirtti. 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir