Cuma , Temmuz 20 2018

Son Dakika Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e Saldırı Girişimi!


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen kentte bulunan Haller Gençlik Merkezi önünde saldırıya uğradı.

İddialara göre Haller Gençlik Merkezi önünde bir grup Yılmaz Büyükerşen’e yumruk atarak darp etmek istedi. Ardından da saldırganlar belediye başkanına silah çekti. Büyükşeren’e saldıran saldırganların Haller Gençlik Merkezi’ndeki bir mekanın sahibi ve korumaları olduğu öne sürülürken, olay hakkında Eskişehir Valisine de bilgi verildi. 

YÜRÜYEREK GEÇTİĞİ SIRADA SALDIRIYA UĞRADI
İddialara göre Büyükşeren, Eski Bağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi’ndeki açık hava parkından yürüyerek geçtiği sırada henüz bilinmeyen bir nedenle bir iş yeri sahibiyle tartıştı. Bu sırada iş yeri sahibinin yanında bulunan bir kişi Büyükşeren’e yumrukla saldırarak silah çekti. Çevredekilerin araya girmesi ise Büyükşeren zarar görmeden saldırıdan kurtuldu ve Haller Gençlik Merkezi’ne götürüldü. 

DURUMU İYİ
Olayın ardından polis ekipleri olay yerine gelerek Büyükşeren’in ifadesini aldı. Belediye Başkanına saldırı girişiminde bulunan kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Twitter’dan bir açıklama yapan Eskişehir CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel de Büyükşeren’in yanında olduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. 

MOBESE GÖRÜNTÜLERİ İNCELEMEYE ALINDI
Alınan bilgilere göre Yılmaz Büyükerşen’e saldıran kişi Mahfuz Banlı isimli bir işletmeci. Polis ekipleri kaçan Mahfuz Banlı ve adamlarının yakalanması güvenlik ve MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Büyükşeren’de olayın ardından yazılı bir açıklama yaparak kendisine eski sabıkalı Mahfuz Banlı isimli şahıs ve adamları tarafından silahlı saldırı girişiminde bulunulduğunu ancak saldırı girişiminin başarılı olmadığını belirtti. 

 

About

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir