Cumartesi , Ağustos 4 2018

Son Dakika! Kadir Topbaş İstifa Etti, Yerine Kim Gelecek?


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında bugün çıkan istifa haberleri gerçek çıktı. Akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen Kadir Topbaş, görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2004 yılından bu yana devam ettiği görevini bugün bıraktı. Akşam saatlerinde bir basın toplantısı düzenleyen Topbaş, kimseye kırgın olmadığını ve bundan sonra da Ak Parti’ye bağlı kalacağını söyledi. Peki, Kadir Topbaş’ın yerine yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak?

“BORÇLU BİR BELEDİYE BIRAKMIYORUM”
Kadir Topbaş, istifa açıklamasında, kimseye bir kırgınlığı olmadığını belirterek, borçlu bir belediye bırakmadığını dile getirdi. İstanbullulara bu kadar uzun dönem yanında oldukları için teşekkür eden Kadir Topbaş, “Sayın Cumhurbaşkanıma, Başbakanıma, partililerime teşekkür ediyorum. 3 dönem değişen arkadaşlar var. Dönemimiz ümit ediyorum ki hayırla anılacaktır. Tabi ki eksiklikler olabilir bunlar benimdir. Siyaset çıkarmaya çalışmasınlar. Böyle muhalefetlik olmaz. Tüm İstanbullulardan müsade istiyorum. Sizlere saygılarımı arz ediyorum.. Sağolun varolun…” dedi. 

KADİR TOPBAŞ’IN YERİNE KİM GELECEK?
Şimdi herkesin aklında aynı soru var. İstifa eden Kadir Topbaş’ın yerine yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kim olacak? İBB’nin yeni başkanı kim olacak sorusuna henüz hükümetten verilen bir yanıt yok. 

 

About

Check Also

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Girişimlerinden Sonra Tamimi Özgürlüğüne Kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan girişimlerinin ardından İsrail tarafından serbest bırakılan Ahed Tamimi’yi telefonla arayarak cesaretinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir