Pazar , Temmuz 22 2018

Son KHK ile Kamudan 16 Bin 843 Kişi İhraç Edildi! İşte Tam Liste


OHAL kapsamında son KHK yayımlandı. Son KHK ile birlikte konudan 18 bin 632 kişi ihraç edildi.

Olağanüstü hal kapsamında, bazı tedbirlerin alınmasına ilişkin 701 sayılı son kanun hükmünde kararname Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

KAMUDAN 18 BİN 632 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

Yayınlanan son KHK’ya göre Milli Güvenlik Kurulu tarafından devletin güvenliğine karşı faaliyette bulunduğu ne karar verilen oluşum yapı ve grupları üyeliği bulunan, terör örgütü üyeliği bulunan ya da irtibatı olan 18 bin 632 kamu görevlisi kamudan ihraç edildi. Kamu görevinden ihraç edilen kişileri ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı,  bu kişilerin haklarında Ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem yapılacağı, kamu görevinden ihraç edilen kişilerin herhangi bir mahkumiyet kararı aranmaksızın rütbe veya memuriyetlerinin alınacağı ve bu kişilerin görev yaptıkları Teşkilatı bir daha kabul edilmeyeceği kanun hükmünde kararname ile belirtildi.

RUHSAT VE LİSANSLARI İPTAL EDİLECEK

KHK ile kamu görevinden ihraç edilen söz konusu kişiler, Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecek.  Ayrıca bu kişiler doğrudan ya da dolaylı olarak kamu görevinde bulunamayacak var.  KHK ile ihraç edilen kişilerin kamu UHD evlerinde bulunan her türlü Kurul, Mütevelli heyet, yönetim kurulu, komisyon, tasfiye kurulu ve Denetim Kurulu üyeliği de son bulacak. İhraç edilen kişilerin gemi adamlığını ilişkin belgeleri, Silah ruhsatları ve pilot lisansı iptal edilecek.  KYK ile ihraç edilen kişiler oturdukları kamu konutlarından veya Vakıf lojmanlarından 15 gün içerisinde tahliye olacak.

İŞTE SON KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

 

About admin

Check Also

Adnan Oktar’ın Sorgusu Başladı, Suçlamaları Kabul Etmedi

Adnan Oktar suç örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda ifade alımları bu sabah saatlerinde başladı. Alınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir