Pazar , Temmuz 22 2018

Son Şampiyon Almanya Dünya Kupası’nda Havlu Attı


Dünya Kupasının son şampiyonu Almanya,  Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası son maçında havlu attı. Güney Kore’ye 2-0 yenilen Almanya, turnuvaya henüz grup aşamasında veda etti.

2014 Dünya Kupası şampiyonu Almanya,  Dünya Kupası tarihinde en son 1938 yılında gruplarda kupaya veda etmişti.  80 yıl aradan sonra Almanya ilk defa grupları aşamadı ve daha yolun başındayken havlu attı. Güney Kore ve Almanya arasında oynanan maç boyunca Almanlar çok sayıda pozisyon bulmalarına rağmen değerlendiremedi.  Almanya’da forma giyen Türk futbolcu Mesut Özil, İsveç maçında yedek kulübesinde oturmuştu Ancak bu karşılaşmada 90 dakika forma giydi.

KİM VE SON ALMANYA’YI DEVİRDİ

Güney Kore Almanya karşılaşması Oldukça çekişmeli geçti.  90 dakika boyunca iki takımında istekli oynadığı karşılaşmada Almanya çok sayıda pozisyon buldu ancak hiçbirini böyle çevirmeyi başaramadı. Güney Kore takımında ise uzatma dakikalarında Kim ve Son birer gol atarak galibiyete takımlarına getirdi.  Bu galibiyetle birlikte 3 puanda kalan Almanya ve Güney Kore turnuvaya veda ederken, İsveç ve Meksika 6 puanla tur atlayan taraflar oldu.

İDDİALARI OLMAMASINA RAĞMEN VAZGEÇMEDİLER

Güney Kore takımı son şampiyon Almanya karşısında grupta hiçbir iddiası olmamasına rağmen vazgeçmedi.  90 dakika boyunca maçı bırakmayan Güney Kore takımı uzatmalarda gelen iki golle galibiyeti aldı ve Almanya’ya da kupadan elemeyi başardı. Fakat maçı kazanmasına rağmen kupaya 3 puanla veda eden taraflardan biri de Güney Kore oldu. Almanya ise 80 yıl sonra Grup aşamasında turnuvaya veda etmenin üzüntüsünü yaşadı.

About admin

Check Also

PFDK'dan Ceza Yağmuru

TFF yaptığı açıklama ile Süper Ligde oynanan karşılaşmalardaki olaylar nedeniyle 6 Süper Lig Kulübüne çeşitli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir