Salı , Haziran 19 2018

Sosyalleşmeye Yeni Açılan Pencere Evde Eğlenceler


Uzun zamandan beri eve kapanmak asosyal bir aktivite olarak algılanırken evde düzenlenen eğlenceler sayesinde sosyalliğe açılan yeni bir açılıma dönüştü. 
    

Evde eğlencenin kendine göre avantajları da çok büyük. Örneğin mönü, evde daha ucuza ve istenildiği şekilde hazırlanabiliyor. Ayrıca yemek yapmanın hobi haline geldiği günümüzde evde eğlence için hazırlanan yemekler, zevkli bir eğlenceye dönüşüyor. Dışarıdaki mekanların kalabalık ortamındansa evde, tanıdıklarla birlikte bir masanın etrafında toplanmak hem kaliteli zaman geçirilmesi hem de daha ucuza mal olması açısından büyük avantaj. 
    

Evde eğlencenin revaç kazanmasında en büyük etken ise şüphesiz teknolojide görülen büyük gelişimdir. Dev ekran televizyonlar, modem, mobil araçlar, ses sistemleri, televizyonlarda ki sabit kanallardan bağımsızlaşarak HD görüntü kalitesinde reklamsız yayınlar izlemek evde vakit geçirmeyi ve ev eğlencelerini daha cazip hale getiriyor. 
    

Eve dönüşteki ortak kanaat ise evdeki sosyal konforun artması, daha samimi ortam, daha az maliyet ve evde düzenlenen eğlencelerin özgünlüğü. Ayrıca kalabalık ortamların cazibesini yitirmesi, kötü müzik ile birlikte sıkış tepiş ortamlarda aşırı fiyatlar dış mekanlara ilgiyi azaltıyor. Buna karşın ev eğlencelerine katılacak kişilerin ev sahibi tarafından seçilmesi, müziğin zevke göre seçilmesi, mönünün ve kokteyllerin ev sahibi tarafından hazırlanması ve teknoloji sayesinde ev ortamlarının daha konforlu olması ev eğlencelerine ilgiyi artırıyor. 
    

Evde eğlenceye olan talebin artması ile birlikte insanlar, eski kültürel alışkanlıklarımıza yönlenirlerse kültürel verimlilikte önemli bir artış olacaktır. Ayrıca eski kültürel alışkanlıklarımıza yönlenme günümüzde oldukça zarar gören toplumsal hissiyatın tamir edilmesinde önemli etken olacaktır. Eğlence sektöründeki dönüşümün rotasının ev olmasının toplumsal yaşamada birçok pozitif katkısı olacaktır.    
 

About

Check Also

Adını Tarihe Yazdıran Kadınlar

Bilim, sanat, politika ve moda gibi farklı dallarda adını tarihe altın harflerle yazdırarak dünyada iz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir