Cuma , Haziran 22 2018

Sözde Yurtta Sulh Konseyinin Atama Listesinde Yer Alan 3 Generale FETÖ Davasında Tahliye


15 Temmuz kanlı darbe girişimini planlayan sözde Yurtta Sulh Konseyi tarafından hazırlanan atama listelerinde isimleri geçtiği gerekçesiyle gerçekleştirilen tutuklamalar ile ilgili tartışmalar sürerken bugün atama listelerinde ismi geçe üç generalin Ankara’da görülen davasından tahliye kararı çıktı. 
    

Milli Savunma Bakanlığında görev yaparken isimleri atama listesinde geçtiğinden dolayı tutuklanarak meslekten ihraç edilen Tuğgeneraller Murat Yaygın ve Celalettin Çoban ile Tuğamiral Ercan İnceoğlu ile ilgili Ankara 19. Ceza Mahkemesindeki davanın bugün görülen celsesinden tahliye kararı çıktı. 
    

15 Temmuz tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Personel Başkanı olan Tuğgeneral Murat Yaygın, sözde Yurtta Sulh Konseyi tarafından hazırlanan atama listesine göre Devlet Personel Başkanlığına görevlendirilmişti. 
    

15 Temmuz tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Milli Yayın Faaliyet Merkezi Başkanlığı görevinde bulunan Tuğgeneral Celalettin Çoban ise sözde Yurtta Sulh Konseyi tarafından Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığına görevlendirilmişti. 
    

15 Temmuz tarihinde Milli Savunma Bakanlığı Genel Plan ve Prensipler Daire Başkanlığı görevini yürüten Tuğamiral Ercan İnceoğlu’da, sözde Yurtta Sulh Konseyi tarafından Deniz Eğitim ve Öğretim Komutanlığına görevlendirilmişti.    
 

About

Check Also

Hakkari’de Şehit Düşen Askerin Babası Acı Habere Dayanamadı

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen güdümlü füze saldırısında şehit olan Topçu Onbaşı Abdülselam halatın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir