Salı , Haziran 19 2018

Spor Bakanı Bak “Yabancı Sayısı Ağırlıklı Olmamalı”


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yabancı sayısı konusunda önemli açıklamalarda bulundu ve yabancı oyuncu sayısının Türkiye’de ağırlıklı olmasına karşı olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Anadolu Ajansı’nda yayınlanmakta olan Editör Masası’na konuk oldu. Burada ise spor gündemine yönelik açıklamalarda bulunan Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, ilk önce Şampiyonlar Ligi’nde tarih yazan Beşiktaş’tan bahsetti ve oynadıkları futboldan ötürü ve başarılarından ötürü siyah beyazlı ekibi kutladı. Bak, “Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde daha da ileriye gidebileceğine inanıyorum. İyi oynuyorlar. Beşiktaş’ın başarısı hepimizi gururlandırıyor.” ifadelerine yer verdi.

YABANCIYA KARŞI DEĞİLİM ANCAK…

Son zamanlarda spor camiasının en çok konuştuğu konuların başında gelen yabancı sayısına ilişkin de açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bu konu hakkında Kulüpler Birliği ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi ve “Yabancı oyuncu sınırı konusu gündemimizde… Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz. Bu konuda Galatasaray’ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu dönemdeki yerli oyuncu sayısına da dikkat çekmemiz lazım. Kulüplerin yabancı oyuncularla yaptığı kontratlar var. Bunları hemen sonlandırın diyemeyiz. Ama kulüpler birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik. Yabancıya karşı değilim ancak yabancı sayısının ağırlıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Bu açıklamalarının yanı sıra futbolda altyapıya biraz daha fazla öne verilmesi gerektiğini söyleyen Bak, Arda Turan gibi isimlerin kolay yetişmediğini söyledi ve “Bir Arda Turan kolay yetişmiyor. Daha önce Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke gibi isimler de yurt dışında iyi işler yaptı. Altyapıya önem vermeliyiz.” ifadelerine yer verdi. 
 

About

Check Also

UEFA, Galatasaray'ın Dosyasını 11 Mayısta Gündeme Alacak

Galatasaray’ın, finansal fair-play ile ilgili UEFA’da bulunan dosyasının gündeme alınacağı tarih açıklandı. Sarı kırmızılıların dosyası, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir