Açıklaması olay yarattı! Ligler yeniden başlamazsa intihar ederim

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK'nın Romen asıllı teknik direktörü Marius Sumudica, liglerin mutlaka oynanması gerektiğini ifade ederek "Eğer liglerin yeniden oynanmayacağına yönelik bir karar alınırsa, kendimi 10. kattan aşağı atarım. dedi.

SPOR 18.05.2020, 13:41 Şener Koştu
Açıklaması olay yarattı! Ligler yeniden başlamazsa intihar ederim

Ülkemizde yeni tip koronavirüs salgınının görülmesiyle birlikte salgının önlenmesi için birçok alanda olduğu gibi spor alanında da gerekli tedbirler alınmıştı. Bu kapsamda alınan en önemli kararlar arasında liglerin süresiz olarak ertelenmesi de yer alıyordu. TFF tarafından Süper Lig'in 12 Haziran tarihinde başlamasına yönelik karar alınınca Gaziantep FK'nın Romen asıllı Teknik Direktörü Marius Smudica, ülkemize geri dönmüş ve 14 gün karantina altına alınmıştı. 

Süper Lig Başlamalı

banner32
Romen gazeteci Emanuel Roşu'ya Süper Lig'in yeniden başlaması gerektiği yönünde açıklamada bulunan tecrübeli teknik adam, "Süper Lig başlayacak diye Romanya'dan Türkiye'ye geri geldim. 14 günlük karantina sürem daha dolmadı. 14 gün karantina altında kaldıktan sonra Süper Lig'in oynanmayacağı yönünde bir karar alınırsa kendimi 10. kattan aşağı atarım." dedi. 

Sağlığımı Tehlikeye Attım

Türkiye'ye dönmekle sağlığını tehlikeye attığını söyleyen Romen çalıştırıcı, "Türkiye'ye dönmemim sağlığım açısından içerdiği riskler elbette var. 55 gün boyunca hiç dışarı çıkmadan evde kaldım. Futbol, hayatımdaki en önemli şey. Uyum sağlayarak sezona kaldığı yerden devam edilmelidir. Benim düşüncem bu yönde. Artık virüsle yaşamayı öğrenmemizin vakti geldi. Maç esnasında temas olmaması kaçınılmaz. Sonuçta bu tenis ya da satranç oyunu değil. Virüsle mücadelede en iyi yöntem insanların eğitilmesidir. Sorumluların doğru kararı alacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.   

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@