Alex de Souza Fenerbahçe’de Teknik Direktör olmak istediğini açıkladı

Fenerbahçe’nin bir döneme damga vuran futbolcusu Alex de Souza bugün gerçekleştirdiği İstanbul ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.

SPOR 09.12.2019, 16:03 Sema Topbaş
Alex de Souza Fenerbahçe’de Teknik Direktör olmak istediğini açıkladı

Fenerbahçe’nin bir döneme damga vuran futbolcusu Alex de Souza bugün gerçekleştirdiği İstanbul ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Brezilyalı futbolcu Alex de Souza bugün İstanbul’a geldi. Medya kuruluşlarıyla buluşma gerçekleştiren yıldız futbolcu eski takımı Fenerbahçe ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörlük Açıklaması

2014 yılında futbolu bıraktığını açıklayan Brezilya’nın yıldız futbolcusu Alex de Souza Fenerbahçe’de giydiği 10 numaralı formayla taraftarın gönlünde taht kurmuştu. Fenerbahçe’den ayrıldığı dönemde taraftar tarafından büyük bir vedayla uğurlanan profesyonel futbolcu Türkiye’den ülkesine dönüş yapmış ancak sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve açıklamalarla hem Türkiye hem de Fenerbahçe’nin kendisindeki yerinin ne kadar önemli olduğunu her zaman belirtmişti. İstanbul’a yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulunan Alex, artık teknik direktör olmaya çok sıcak baktığını belirtti. Fenerbahçe’ye ne zaman döneceği ile ilgili yanıtı kendisinin veremeyeceğini belirten Alex de Souza, ne zaman çağırılırsa Fenerbahçe’ye gelebileceğini aktardı. Teknik direktörlük kurslarına devam edeceğini söyleyen eski futbolcu Alex, 2021 yılında teknik direktörlük belgesini eline alacağını belirtti. Fenerbahçe’nin hali hazırda bir başkanı ve yönetimi olduğunu belirten Alex, kendisine eski takımından teklif sunulursa bunun kendisi için bir guru olacağını ilk olarak önceliğinin belgesini almak olduğunu ifade etti.

Alex de Souza’dan Falcao Yorumu

Kendisine yönlendirilen Falcao sorusunu da yanıtlayan Alex, Falcao’yu kişisel olarak tanımadığını sadece saha içinde kendisini gördüğünü belirtti. Şimdilerde Galatasaray’da oldukça konuşulan Falcao’nun Fransa ve İspanya’da fol kralı olduğunu ve oldukça başarılı bir futbolcu olduğunu belirten Alex de Souza, bu kadar başarılı bir oyuncu için beklentilerin yüksek olmasının da oldukça doğal olduğunu aktardı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@