Dev derbi sonrası Kadıköy yandı Ali Koç tribünden Fenerbahçeli taraftarların üstüne atladı

Herkesin nefeslerini tutarak beklediği Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Galatasaray’ın 20 yıl sonra Kadıköy’deki geleneği bozarak Fenerbahçe’yi kendi evinde 3-1 yenmesinin ardından olaylı şekilde sona erdi.

SPOR 24.02.2020, 00:29 24.02.2020, 00:32 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Dev derbi sonrası Kadıköy yandı Ali Koç tribünden Fenerbahçeli taraftarların üstüne atladı

Herkesin nefeslerini tutarak beklediği Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Galatasaray’ın 20 yıl sonra Kadıköy’deki geleneği bozarak Fenerbahçe’yi kendi evinde 3-1 yenmesinin ardından olaylı şekilde sona erdi.Kadıköy’de gerçekleşen dev derbinin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç kendi taraftarları ile birbirine girdi. Koç’un tribünden taraftarların yer aldığı alt kısma atladığı ve arbede yaşandığı görüldü.

Taraftarlardan Ali Koç ve Ersun Yanal’a Büyük Tepki

Nefeslerin tutulduğu dev derbide ezeli iki rakip Fenerbahçe ve Galatasaray Kadıköy’de heyecanlı bir maça çıktı. Maçın ilk dakikasından itibaren sahada gerginlik hakim olurken heyecanlı bekleyiş devam etti. Galatasaray 20 yıldır Kadıköy’de yenemediği ezeli rakibi Fenerbahçe’yi 3-1 mağlup etti. 90 dakika boyunca kartların havada uçuştuğu dev derbide uzatma olarak +10 dakika verilirken maçın bitiş düdüğünün ardından ortalık karıştı. Fenerbahçeli taraftarlar maçın sonucunda çılgına döndü ve Başkan Ali Koç ile teknik direktör Ersun Yanal’a tepki göstererek istifaya davet etti.

Ali Koç Tribünden Taraftarın Üstüne Atladı

Maçın bitişinin ardından öfkeli Fenerbahçe taraftarı Ali Koç ve Ersun Yanal istifa  sloganları atarken tribünden kendisine edilen küfürler sonrası çılgına dönen Başkan Ali Koç’un protokolden aşağıya atladığı ve Fenerium Alt E tribününde Ali Koç ve taraftarlar arasında büyük arbede yaşandığı görüldü. Aziz Yıldırım diye bağıran bazı taraftarların da stadın çıkış kapısı önünde yer alan demir parmaklıkları kırdığı öğrenildi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@