Fatih Altaylı TFF Başkanı Özdemir’e istifa çağrısında bulundu

Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüse yakalanmasının ardından, Habertürk yazarı Fatih Altaylı TFF Başkanı Nihat Özdemir'i istifaya davet etti.

SPOR 24.03.2020, 13:23 Sinem Ramazanoğlu
Fatih Altaylı TFF Başkanı Özdemir’e istifa çağrısında bulundu

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısına, koronavirüse yakalanan Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak’a değinerek, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’i istifa çağrısında bulundu.

Altaylı, TFF Başkanı Özdemir’e istifa çağrısında bulundu

Abdurrahim Albayrak’tan sonra Fatih Terim’in de koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından, Fatih Altaylı durumu köşe yazısına taşıyarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e seslendi.  TFF Başkanı Özdemir’e “Rahat uyuyacak mı?” diyen Altaylı, Özdemir’e istifa çağrısında bulundu. Altaylı, "Doğruyu işaret eden Erdal Bahçıvan, Federasyon yönetiminden istifa ettirildi. Yanlışı yapan Federasyon Başkanı yerinde oturuyor" ifadelerine yer verdi. 

Fatih Altaylı’nın kaleminden bazı bölümler;

Geçen hafta bir spor kulübümüzün (Galatasaray değil) sağlık ekibinin başındaki doktor ile konuşuyorduk. Kulüp doktoru aynen şöyle dedi: “Fatih Bey, ligi ertelememek büyük hataydı. Birkaç kulübün buna karşı çıkması akıl dışıydı. Bir kulüp başkanının ağzında maske ile lig devam etmeli demesi komedi gibiydi. Tehlikenin kimse farkında değil” dedi ve tehlikeyi şöyle anlattı:

“Coronada en tehlikeli hasta tipi asemptomatik hastalar. Yani belirti göstermeyen hastalar. Bunlar çok geniş bir alanda taşıyıcı ve yayıcı oluyorlar. Ve futbolcular büyük oranda bu sınıfa giriyor. Gençler, güçlüler, iyi besleniyorlar, ciğer kapasiteleri çok çok iyi. O yüzden de Corona virüsü kapsalar bile ya hiçbir belirti göstermiyorlar ya da nezle, grip gibi kolay geçiriyor büyük bölümü. Bu da onları tehlikeli taşıyıcılar yapıyor. Federasyon maçlar oynansın diyor. İyi de sadece futbolcular değil ki risk altında olan. Bir maçta ortalama 500-600 kişi görev yapıyor. Büyük takımların maçında bu sayı daha fazla. Hakemler var. Hadi onları geç takımlar deplasmana gidiyor. Her takım özel uçak tutmuyor, uçakta normal yolcular var. Maç öncesi futbolcularla fotoğraf çektirenler, yana yana gelenler var. Bu iş öyle bir patlar ki şaşırırsınız.”

Ve patladı.
Terim corona,
Albayrak corona.
Terim’in en yakınından bir ortak dostumuzun bana ilettiği kadarı ile Terim’in yakınından iki kişi ve takımdan bir kişi daha corona.
Ancak onlar daha hafif ve evlerindeler.
Peki acaba Federasyon Başkanı rahat uyuyacak mı?
Ve hâlâ topu “Yukarı” atmaya devam edecek mi?

banner32
Geçen hafta yazdım Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’ın Federasyon Başkanı’na “Başkan niye ertelemiyoruz bu ligleri. Vebal altında kalırız. Ertelememiz lazım” diyen mektubunu.
Sonuç ne oldu peki?
Doğruyu işaret eden Erdal Bahçıvan, Federasyon yönetiminden istifa ettirildi.
Yanlışı yapan Federasyon Başkanı yerinde oturuyor.
Sonra biz corona ile mücadele ediyoruz öyle mi!
Aferin bize!
 

Yorumlar (1)
Reşit 5 ay önce
Fenerbahçe basketbol takım oyyncu ve yöneticilere virüs bulaştığında neden konuşmuyordun gazeteci bozuntusu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@