Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Semih Özsoy PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile gerginlik yaşayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başkan Vekili Semih Özsoy’un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi.

SPOR 10.06.2020, 18:36 10.06.2020, 18:59 Sema Topbaş
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Semih Özsoy PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile gerginlik yaşayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Başkan Vekili Semih Özsoy’un Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiği öğrenildi. Başkan Ali Koç ve Başkan Vekili Semih Özsoy hakkında verilen karar, TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu.

TFF Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir'in yaptığı açıklamalar sonrasında Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy'un yaptığı açıklamalar spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Özsoy'un açıklamalarının ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV canlı yayınına bağlanarak Nihat Özdemir'in açıklamalarına yanıt niteliğinde bazı açıklamalarda bulunmuştu. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden bugün yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden 5-7 Haziran 2020 tarihleri arasında yayınlanan sportmenliğe aykırı açıklamalar ile 5 Haziran 2020 tarihinde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un FB TV canlı yayınında sportmenliğe aykırı olan açıklamaları sebebiyle PFDK'nın 38. maddesi gereğince PFDK'ya sevkine karar verildiği belirtildi. Aynı şekilde Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy'un da 5 Haziran 2020 tarhinde FB TV canlı yayınında yaptığı sportmenliğe aykırı açıklamalar sebebiyle PFDK'nın 38. maddesi gereğince PFDK'ya sevk edilmesine karar verildiği duyuruldu.  

banner32
Ali Koç ve Semih Özsoy

Şike Tartışması Yaşanmıştı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda, '2010-2011 sezonunu yaşadık, 9 sezon geride kaldı. 9 senedir herhangi bir şekilde şike olayına rastlamadık' ifadeleri üzerine Fenerbahçe cephesinden büyük tepki geldi. Özdemir'in bu sözleri üzerine ilk olarak Fenerbahçe Başkan Vekili Semih Özsoy FB TV'ye bir bağlantı gerçekleştirdi ve Özdemir'in açıklamalarına sert şekilde tepki gösterdi. Özsoy'un ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'ta FB TV canlı yayınına telefon bağlantısı gerçekleştirerek 'Sayın Özdemir'e sormak istiyorum, 2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir?' ifadeleriyle TFF Başkanı'na tepkisini göstermiş ve 'Deyin ki, 2010-2011 sezonu şampiyonu Fenerbahçe'dir, bunu hak etmiştir.' diyerek o dönemde Fenerbahçe'nin FETÖ'nün kumpaslarına rağmen şampiyonluğu hak ettiğini ve TFF Başkanı Nihat Özdemir ile herhangi bir platformda da bu konuyu tartışmaya hazır olduğunu söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@