Fenerbahçe’den çok sert Nihat Özdemir açıklaması

Fenerbahçe taraftarı ve camiası, sosyal medya aracılığıyla katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Nihat Özdemir'e çok sert tepki gösterdi.

SPOR 06.06.2020, 00:40 Şener Koştu
Fenerbahçe’den çok sert Nihat Özdemir açıklaması

Fenerbahçe resmi internet sitesinden TFF Başkanı Nihat Özdemir’in dün yaptığı açıklamalarla ilgili çok sert bir açıklama yapıldı. Nihat Özdemir’in Fenerbahçe’den ihraç edilmesi gündeme geldi.  

TFF Zor Görev

Dün sosyal medya aracılığıyla bir programa katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “2010-11 sezonunun yaşanmasının üstünden tam 9 yıl geçti. Bu 9 yıl içerisinde herhangi bir şike olayı yaşanmadı. Amatör liglerden de şike yapıldığına dair şikayetler alıyoruz. Bu şikayetler etik kurulumuz tarafından incelenmeye alınıyor. Bugüne kadar şike yapıldığına dair herhangi bir şeye rastlamadık. Böyle bir şeye rastlarsak hiç çekinmeden meselenin üstüne gideriz. Biz, federasyon olarak çok zor bir görev ifa ediyoruz. Alınan her karar birilerinin hoşuna gidiyor, birilerinin işine yarıyor gibi bir kanı oluşuyor.” dedi. Nihat Özdemir’in bu açıklamalarının ardından resmi internet sitesinden bir açıklama yapan Fenerbahçe, Nihat Özdemir’e çok sert tepki göstererek adeta ateş püskürdü.

Akıllara Durgunluk Verici

Kulüp televizyonundan TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösteren Fenerbahçe Başkanvekili Semih Özsoy, “Nihat Özdemir tarafından yapılan açıklamalara talihsiz bir açıklama denilemez. Bir açıklamanın talihsiz olması bilmeyerek ya da dil sürçmesi ile yapılmasına bağlıdır. Bu açıklama, neye hizmet ettiği belli olmayan, belki de kendince belli olan br açıklamadır. Ama çok kesimleri kahretmiştir. Açıklamayı şaşkınlık içerisinde dinledik. Dava arkadaşı ve yoldaş olarak gördüğümüz bir insanın, böyle açıklamalarda bulunması akıllara durgunluk verici. Bu açıklamaların kasıtlı ve bilinçli bir şekilde yapıldığı kanaatindeyiz. Geri dönüşü olmayacak kadar kararlı ve bilinçli bir açıklamadır. Taraftarlarımız ve camiamıza göre bunun bir açıklaması ve bir özrü olmaz. Nihat Bey, dürüst bir şekilde açıklama yaparak FETÖ’yü lanetlemelidir. Kendisi, FETÖ illetinn neresindedir? Bizim kırmızı çizgimiz 3 Temmuz tarihidir. Bu kırmızı çizgi olmazsa olmazımızdır. Bu açıklamaları yaparken hiç mi yüreği sızlamadı. Metris’in kapısında mücadele veren insanların emeğine saygısızlık yapmıştır. Dava arkadaşları için, Türkiye için onurlu bir şekilde gereken açıklamayı yapması lazım. Bu açıklamadan sonra 24 saat geçmesine rağmen bir açıklama yapmamış olması da bunun bir açıklamasıdır. 2011 yılından bu tarafa gözyaşı var, ter var, kan var. Fenerbahçe, davasında haklıdır. Kimsenin böyle bir şey yapmasına da asla göz yummayacaktır. Nihat Özdemir’in Fenerbahçe’den ihraç edilmesi hususunda ne gerekiyorsa yapılacaktır.” dedi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@