Fransa'da şok intihar! Testi pozitif çıkınca...

Fransa Liague 1 temsilcisi Reims'in doktoru Bernard Gonzalez'in yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıkınca intihar ettiği haberlerinin Fransız basınında yer almasıyla birlikte Fransa spor camiası büyük şok yaşadı.

SPOR 06.04.2020, 00:47 Şener Koştu
Fransa'da şok intihar! Testi pozitif çıkınca...

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından eşiyle birlikte evinde karantinaya alınan 51 yaşındaki Reims'in doktoru Bernard Gonzalez'in ardında bir mektup bırakarak intihar ettiği haberinin duyulması üzerine Fransa Ligue 1'de çok büyük bir şok yaşandı.

Kulübü Başsağlığı Mesajı Yayınladı

banner32
Gonzalez'in intihar vakasıyla ilgili kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yapan Reims Kulübü Başkanı Jean-Pierre Caillot, "Böylesine üzücü bir haber aldığım ilk an büyük bir şok yaşadım. Gonzalez 20 yıldan beri kulübümüze profesyonel olarak hizmet etmekteydi. Yeni tip koronavirüs salgını sadece bizleri yalnız bırakan bir profesyoneli değil, kulübümüzden bir kişiliği de aldı. Kulübümüzün en sert dönemlerinde dahi gönüllü olarak bizlerle çalışmış olan bir ismin intiharı hepimizi etkiledi ve üzdü. Onu daima güçlü bir figür olarak hatırlayacağız. Kulüp üyeleri olarak ailesine başsağlığı dileriz." dedi. 

Koronavirüsün Kurbanı Oldu

Gonzalez'in intiharı ile ilgili açıklamalarda bulunan Reims Belediye Başkanı Arnaut Robinet, "Bernard Gonzalez'in intihar ettiğini öğrenince çok büyük bir üzüntü yaşadım. Sakat oyuncuların tedavisine harcadığı yoğun çabadan dolayı Reims Kulübü'nün Liague 1'e geri dönmesinde büyük pay sahibiydi. Sadece harika bir profosyonel değil, harika bir insandı. Ailesi için, eşi için ve bütün şehrimiz için çok üzgünüm. O şimdi dünyayı titreten koronavirüsün kurbanlarından biri. İntihar etmeden önce bir mektup yazdığı bilgisini aldım. Ancak mektubun içeriğiyle ilgili herhangi bir bilgi sahibi değilim." şeklinde konuştu.     

Geçen Hafta Konuştum

Reims Kulübü yöneticilerinden bir isim ise "Bernard Gonzalez ile geçen hafta görüştüğümde çok iyi görünüyordu. Bu intihar, akıl alacak gibi değil. Aklın alamayacağı bir acı yaşıyoruz. Oyuncular ile teknik heyete gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Kulüp olarak çok büyük bir şok içerisindeyiz." ifadelerine yer verdi.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@