Hakemi yumruklayarak bayıltan futbolcuya 1 yıl futboldan men cezası

Zonguldak Amatör Lig Çaycuma Grubundaki karşılaşmada kendisine kırmızı kart gösteren hakeme yumruk atarak bayıltan futbolcu Caner Kurt, 1 yıl futboldan men cezası aldı.

Hakemi yumruklayarak bayıltan futbolcuya 1 yıl futboldan men cezası

Zonguldak’taki amatör lig karşılaşmasında kendisine kırmızı kart gösteren hakem Atakan Yüzlü’yü yumruklayarak bayıltan futbolcu Caner Kurt hakkında Futbol İl Disiplin Kurulu kararını verdi. Kulüple ilişiği kesilen futbolcuya Futbol İl Disiplin Kurulu tarafından 1 yıl futboldan men cezası verildi.

Hakem Şikayetçi Oldu

Zonguldak 1. Amatör Küme Çaycuma Grubu’nda mücadele eden Veliköyspor ile Nebioğlu Gençlikspor, geçen hafta Pazar günü karşılaştı. Veliköyspor mücadeleyi 3 – 1 önde götürürken karşılaşmanın 68’inci dakikasında ikinci sarı karttan kırmızı kart gören Nebioğlu Gençlikpsor futbolcusu Caner Kurt, hakemin kararına sert tepki göstererek hakemin kulağına yumruk attı. Aldığı darbeyle yere yığılarak bayılan hakem, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavisinden sonra ise kendisini yumruklayan futbolcu Caner Kurt’tan şikayetçi oldu. Karşılaşma ise tatil edildi.  

1 Yıl Futboldan Men Edildi

Amatör kümede yaşanan bu üzücü olaydan sonra toplanan Futbol İl Disiplin Kurulu, hakemi yumruklayarak bayıltan Nebioğlu Gençlikspor futbolcusu Caner Kurt’a 1 yıl futboldan men cezası verilmesine karar verdi. Yaşanan olaya büyük tepki gösteren Zonguldak Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği Başkanı Ümit Kaya, “Caner Kurt tarafından sergilenen seviyesiz ve fütursuzca saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Mevzuyu sonuna kadar takip edeceğimiz gibi yasal haklarımızı kullanacağız.” dedi.

Kulübü Açıklama Yaptı

Karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yapan Nebioğlu Gençlikspor yönetimi ise hakem Yüzlü, hakem camiası, hakem kurulu ve futbol camiasından özür dileyerek, şiddete başvuran futbolcuları Caner Kurt’un kulüple tüm ilişiğinin kesildiğini, fair-play kriterlerini bozan hiçbir olaya asla taviz vermeyeceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@