Hakemlerin Süper Lig'in ilk yarısındaki kazançları açıklandı

Süper Lig'de 17 periyotluk ilk yarının sona ermesiyle birlikte hakemlerin ne kadar gelir elde ettikleri belli oldu. Süper Lig'de en fazla kazanan hakemler Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık oldu.

SPOR 03.01.2020, 00:04 03.01.2020, 00:16 Şener Koştu - sener.kostu@canlihaber.com
Hakemlerin Süper Lig'in ilk yarısındaki kazançları açıklandı

Süper Lig’in 17 hafta süren ilk yarısı sona erdi. Süper Lig’de ilk yarının sona ermesiyle birlikte hakemlerin ne kadar kazanç sağladıkları da açıklandı. İşte futboseverlerin merak ettiği detaylar…

En Fazla Görev Alan Hakem Cüneyt Çakır

Süper Lig’in ilk yarısında en fazla görev alan hakem Cüneyt Çakır oldu. Cüneyt Çakır’ın 5 ayda sağladığı kazanç ise 305 bin 900 TL oldu. Çakır, Süper Lig’in ilk yarısında 11 karşılaşmada düdük çaldı. VAR hakemi olarak da 3 defa görev aldı. Cüneyt Çakır’ın maç ücreti bazında elde ettiği toplam gelir ise 130 bin 900 lira oldu. 6 defa VAR hakemliği de yapan Ali Palabıyık ile Fırat Aydınus ise toplamda 133 bin 400’er lira gelir elde ederek ilk yarının en fazla kazanan hakemleri oldular.

Çakır 35 Bin Liraya İmza Attı

Profesyonel hakemlik yapan ve elit hakem olduğundan dolayı aylık 35 bin liraya imza atan Cüneyt Çakır, 5 ayda 175 bin lira gelir elde edince 5 aylık toplam geliri 305 bin 900 liraya tekabül etti. Cüneyt Çakır haricinde profesyonel düzeyde hakemlik yapan 17 hakem daha var. Bu hakemlerin aylık gelirleri ise 15 bin ila 20 bin lira aralığında değişiyor. Ligde profesyonel olmayan hakemlere antrenman payı olarak 7 bin lira civarında ücret ödeniyor.  

VAR’da En Fazla Görev Gencerler’in

Süper Lig’in ilk yarısında VAR odasında en fazla görev alan hakem 11 karşılaşma ile Koray Gencerler oldu. Koray Gencerler’i 9 karşılaşma ile Serkan Tokat, 8 karşılaşma ile Bahattin Şimşek takip etti.   

Yorumlar (1)
Ali Bozkurt 6 ay önce
5 ayda 300.00 tl alan hakemin başkanları ne alıyor, bunu açıklayabilirmisiniz, açıklayamazsınız. Oğuz Sarvanın dediği gibi, VAR daki konuşmaları biz bile bilmiyoruz diyor. Güldürme kargaları, bilmiyorsanız niye orda oturuyorsunuz. Eeee koltuk çok ballı
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@