Kalan maçlar seyircili mi oynanacak? Nihat Özdemir açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Kupası finali ve kalan son 4 haftadaki karşılaşmaların seyircili oynanıp oynanmayacağına açıklık getirdi. Özdemir vakalar bu kadar yüksekken karşılaşmaların seyircili oynanmasının mümkün olmadığını belirtti.

SPOR 07.07.2020, 10:15 08.07.2020, 13:59 Faruk Yalçınkaya
Kalan maçlar seyircili mi oynanacak? Nihat Özdemir açıkladı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, daha önce yaptığı açıklamalarda vakaların iyi seyirdi devam etmesi halinde ligde kalan son haftaların ve Türkiye Kupası finalinin seyircili oynanabileceğini belirtmişti. Nihat Özdemir, Türkiye Kupası finali ve kalan son 4 haftada maçların seyircili oynanıp oynanmayacağına açıklık getirdi.

Seyircili oynanması mümkün değil

banner32
Nihat Özdemir, Süper Lig’de kalan dört maçın ve Türkiye Kupası finalini de seyircili oynatmayı çok istediklerini fakat bu şartlarda mümkün olmadığını belirtti. Özdemir, gelişmelere ve vakalardaki artışlara bakıldığında seyircioli oynatma kararının mümkün olmadığını belirtti.

Kurallara uyulmuyor

Sözlerine devam eden Özdemir; ''karşılaşmalar oynanmadan önce tüm kulüplere virüs ile ilgili alınacak tedbirleri içeren kitapçık gönderdik. Ancak bu uyarılara ve önlemlere dikkat eden yok. Maçlara bakın, kimler maske takmıyor? 22 futbolcu, iki teknik adam ve üç hakemin dışından herkes maske takacak. Yedekler, protokol tribünde oturanlar, sahadaki top toplayıcılar, polisler ve güvenlikçiler de kurallara uyacaklar. Fakat uyan yok. Tüm kulüplere ceza yağdırıyoruz” diye konuştu.

Kalan maçlar seyircili mi oynanacak? Nihat Özdemir açıkladı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@