Koronavirüse yakalanan Fatih Terim hastaneden taburcu edildi! Sağlık durumu nasıl?

Geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastanede tedavisi devam eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hastaneden taburcu edildi.

SPOR 30.03.2020, 14:45 30.03.2020, 15:01 Sema Topbaş
Koronavirüse yakalanan Fatih Terim hastaneden taburcu edildi! Sağlık durumu nasıl?

Geçtiğimiz günlerde yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan ve hastanede tedavisi devam eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hastaneden taburcu edildi. Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve hastanede tedavi altına alınan deneyimli teknik adamın sağlık durumuyla ilgili kızı Buse Terim sık sık bilgilendirme yapıyordu. Terim’den güzel haber geldi ve hastaneden taburcu edildiği öğrenildi.

Fatih Terim'den Güzel Haber

Yapılan testler sonucunda koronavirüs teşhisi konulan ve hastanede tedavisi devam eden Galatasaray'ın deneyimli Teknik Direktörü Fatih Terim'den sevindiren haber geldi. Hastaneye kaldırılmasının ardından kızları Buse Terim ve Merve Terim'den art arda açıklamalar gelmiş ve iki kız kardeş çok sert eleştirilerde bulunmuştu. Babasının hastaneye kaldırılmasının ardından sosyal medya hesabnda sık sık babasının sağlık durumuyla ilgili bilgilendirme yapan Buse Terim, durumu merak edenlere en şeffaf bilgileri verdi. Bugün Terim'in tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada ise taburcu kararının verildiği bilgisi paylaşıldı.

Hastaneden Taburcu Edildi

banner32
Fatih Terim'e bugün yapılan kan ve tomografi tetkikleri sonucunda tedavisini gerçekleştirmekte olan Prof. Dr. Ferah Ece başkanlığındaki uzman hekimler çıkan tetkik sonuçlarını inceledi ve komisyon kararı ile Terim'i taburcu etmeye karar verdi. Tedavisi evde devam edecek olan Terim'in 14 gün boyunca evden hiç çıkmayarak karantina altında kalacağı öğrenildi.

Hastaneden Açıklama

Deneyimli teknik adamın tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, 23 Mart 2020 trihinde koronavirüs teşhisi ile hastaneye yatan Fatih Terim'in bugün yapılan kan ve tomografi tetkiklerinin sonucunda tedavi sürecini gerçekleştiren Prof. Dr. Ferah Ece ve uzman hekimlerden oluşan komisyonun kararı ile deneyimli teknik adamın hastaneden taburcu edilmesine karar verildi. Terim'in hastanede bulunduğu 7 günün ardından her ne kadar test sonuçları pozitif olsa da klinik bulgularında iyileşme görüldüğü ve tedavisinin kalan kısmnı evde sürdürmesine karar verildiği yine gerekli olması halinde hastaneye gelmesinin uygun bulunduğu aktarıldı. 14 gün boyunca kendisi ve çevresinin sağlığı için evde karantina altında olması gereken Galatasaray Teknik Direktçrü Fatih Terim'in evden hiç çıkmaması gerektiği ifade edilirken hastane yönetimi tarafından Fatih Terim ve tüm hastalara geçmiş olsun dilekleri iletildi. 

Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'da Taburcu Edildi

Öte yandan hastanede koronavirüs tedavisi gören Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay'ında taburcu edildiği öğrenildi. Günay'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, hastanedeki tedavisinin tamamlandığı ve taburcu edildiğini söylediği görüldü. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@