Koronavirüsü atlatan Fatih Terim PSG'nin genç yıldızını takibe aldı

Galatasaray'ın başarılı teknik direktörü Fatih Terim geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanmış ve hastanede gördüğü tedavinin ardından taburcu edilmişti. Her zaman takıma genç yıldızları katmak için çalışma yürüten Fatih Terim son olarak PSG forması giyen ve yeni sözleşmede Fransız kulüple anlaşamayan 17 yaşındaki Yıldız Adil Aouchiche’yi takibe aldı.

Koronavirüsü atlatan Fatih Terim PSG'nin genç yıldızını takibe aldı

Bir süredir Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in yakın takibinde olan Adil Aouchiche Fransa'da bir numaralı gündem maddesi haline geldi. Fransız basınında Fatih Terim'in genç oyuncu ile yakından ilgilendiği manşetlere taşındı.

Galatasaray yüzünden fiyatı arttı

banner32
Henüz 17 yaşında olan ve Temmuz ayında 18 yaşına girecek olan genç futbolcu beklediği teklifi alamaması nedeniyle PSG’nin sözleşme yenileme teklifini reddetti. Oyun stili olarak dünyaca ünlü yıldız futbolcu Zidan’a benzetilen oyuncunun fiyatının artmasında Galatasaray'ın ilgisinin payının olduğu iddia ediliyor. Ayrıca Fransız basınında yer alan haberlerde Galatasaray yönetiminin futbolcu ile ilgili yeni bir hamle hazırlığı içerisinde olduğu öne sürüldü.

Fatih Terim her zaman genç yıldızların peşinde oldu

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim her zaman yeni dönemde geleceğe yatırım yapmak isterken Cezayir asıllı Fransız futbolcu üzerinde yoğunlaştı. Genç yıldız adayı ile ilgili değerlendirme kaleme alan Total Football Analysis'den Daryl Gouilard, güçlü ve gelişime açık bir 10 numara olduğunu belirtirken takım arkadaşlarına oyuna sokmak için sahte 9 numara rolünü de üstlenebileceği ne ifade etti. Fransız spor adamı yazısının devamında topu almak için pozisyon olabileceğini ve rakibin kafasına karıştırabileceğini söylerken teknik bir oyuncu olduğunu ifade etti. Futbolcunun bu özelliklerinin Fatih Terim'i oldukça etkilediği konuşuluyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@