Lucescu'dan Beşiktaş'ın danışmanlık teklifine şart geldi

Mircea Lucescu, Beşiktaş'ın danışmanlık teklifleri kabul ederken sözleşmenin detayları ortaya çıktı.

SPOR 12.02.2020, 10:15 12.02.2020, 11:23 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Lucescu'dan Beşiktaş'ın danışmanlık teklifine şart geldi

Beşiktaş'ta danışman olarak getirilmesi için anlaşılan Mircea Lucescu’nun gelişi yaşadığı soğuk algınlığı nedeniyle birkaç gün ertelendi. Daha önce Galatasaray ve Beşiktaş ve teknik direktörlük görevini üstlenen deneyimli antrenörün ilerleyen günlerde İstanbul'a geleceği ve Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüştükten sonra göreve başlayacağı öğrenildi.

6 ay deneme süresi

banner32
Kulübün profesyonel olarak yeniden yapılanması ve kadro planlaması üzerinde çalışması beklenen Lucescu’nun ilk etapta beş altı ay süreyle kendini ve mevcut yapının durumunu ölçmek istediği öğrenildi. 74 yaşındaki teknik adamın bu süreçte yönetimin planlarına yardım edeceği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

Kendi isteğine göre çalışma olacak

Sabah gazetesinde yer alan habere göre Beşiktaş ve Lucescu arasında uzun süreli sözleşme değil kendisinin istediğine yönelik bir çalışma gerçekleştirilecek. Tecrübeli ismin 2 ay önce ameliyat olduğu ve Haziran'a kadar çalışmasının doktor tarafından uygun bulunmadığı öğrenilirken sağlık durumunun da ölçüleceği ve buna göre daha uzun vadede bir karar verileceği bildirildi.

150 kişilik liste hazırladı

Alınan bilgiye göre Rumen teknik adam Beşiktaş'ta 100'e yakın yabancı oyuncu ve çok sayıda yerli futbolcuların bulunduğu liste ile göreve başlayacak. 150 kişiden oluştuğu öğrenilen listede Avrupa'daki Gurbetçi ve Güney Amerika'daki ağırlıklı yabancıların bulunduğu genç yaş kategorilerinden tecrübeli isimlere kadar geniş bir liste hazırladığı öğrenildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@