Mesut Özil Fenerbahçe'ye tek bir şartla gelmeye hazır

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, devre arasında forma giydiği Arsenal ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Yıldız futbolcunun Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak baktığı ancak ortada tek bir sorun olduğu öğrenildi.

Mesut Özil Fenerbahçe'ye tek bir şartla gelmeye hazır

Arsenal’de forma giyen Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, devre arasında kulübü ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Uzun zamandan beri kadroda kendine yer bulamayan yıldız futbolcu Fenerbahçe'ye gelmek istiyor. Ayrıca Mesut Özel için Londra ekibinin kiralama ücreti istemediği öğrenilirken, kendi ödeyeceği vergi ücretini ise Fenerbahçe'nin ödemesini istediği öğrenildi.

Londra'daki evini sattı

Fenerbahçe'nin uzun zamandan beri kadrosuna katmak istediği ancak yüksek ücreti nedeniyle bir türlü transferini gerçekleştiremediği Mesut Özil yavaş yavaş Fenerbahçe yolunda ilerliyor. Arsenal'de son dönemlerde kadroda kendine yer bulamayan ancak dün oynanan karşılaşma sırasında kadroya giren ve sahaya çıkan Mesut Özil, geçtiğimiz günlerde Londra'da bulunan evini satmıştı. Yıldız futbolcunun kendisine Çamlıca'da 10 milyon dolar karşılığında tripleks villa aldığı öğrenildi. Ayrıca Mesut Özil'in evi almak için eşi Amine Gülşe ile beraber Türkiye'ye geldiği evi gezdikleri ve daha sonra da satın aldığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe kiralık olarak almak istiyor

Maddi sıkıntılar yaşayan Fenerbahçe ise Mesut Özil'in ücretinin yarısını ödemeyi kabul ederek gurbetçi yıldızı 1,5 yıllık kiralık şekilde kadrosuna katmak istiyor. Arsenal takımı ise Fenerbahçe'den kiralama ücreti istemiyor fakat kendi ödeyecekleri ücretin vergisi sarı lacivert ve polis tarafından ödenmesini talep ediyor. İki takım arasında bu konuda görüşmelerin devam ettiği öğrenilirken yıldız futbolcu Mesut Özil'in de Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak baktığı ve transferi devre arasında gitmesini istediği gelen bilgiler arasında yer aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü