Nijerya asıllı iki futbolcu fidye için kaçırıldı

Nijerya asıllı iki futbolcunun, silahlı kişiler tarafından kaçırılarak serbest bırakılmaları karşılığında yüklü fidye istedikleri öğrenildi.

Nijerya asıllı iki futbolcu fidye için kaçırıldı

Nijerya Milli Takımı’nın da formasını terleten Dayo Ojo ve Benjamin Iluyomade, kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırıldı.

Yüklü Miktarda Fidye İstediler

İki futbolcunun kaçırılmasıyla alakalı bir açıklama yapan Ondo Eyaleti Emniyet Müdürü Undie Adie, “Kimliği henüz belirlenemeyen silahlı kişiler, ülkenin Benin-Akure karayolunda Nijerya Milli Takımı’nın da formasını terleten Dayo Ojo ve Benjamin Iluyomade adlı iki futbolcuyu kaçırdılar. Silahlı kişiler, iki futbolcuyu serbest bırakmak için 100 milyon naira (1 milyon 700 bin lira) fidye istediler. Nijerya asıllı iki futbolcunun, fidyecilerin elinden kurtarılması için operasyon başlattık.” dedi.

Güvenlik Boşluğundan Kaynaklanıyor

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde de Nijerya’nın güney bölgesinde kaçırılan iki rahip için 10 milyon naira (170 bin lira) fidye istenmişti. Afrika’da ki en kalabalık ülke olan Nijerya’da insan kaçırarak fidye isteme olaylarıyla çok sık karşılaşılıyor. Bunun en büyük nedeninin ise ülkedeki güvenlik boşluğu olduğu ifade ediliyor.  

Yorumlar (0)