Premier Lig ekibinin kalan maçlar Çin'de oynansın teklifi güne damga vurdu

İngiltere futbolunda söz sahibi olan paydaşlar, Premier Lig'in geleceğini tartışmak için bir araya geldi. Bir İngiliz futbol ekibinin önerisi ise toplantının ana gündemi oldu.

SPOR 03.04.2020, 19:00 Şener Koştu
Premier Lig ekibinin kalan maçlar Çin'de oynansın teklifi güne damga vurdu

banner32
Dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını nedeniyle İngiltere Premier Lig karşılaşmalarına süresiz olarak ara verildi. Premier Lig'de oynanmayan maçların akıbeti ise halen belirsizliğini koruyor. İngiliz futbolunun geleceğini tartışmak için profesyonel futbol paydaşları olan Premier League, English Football League, Profesyonel Futbolcular Birliği (PFA) ile Lig menajerleri Birliği (LMA) bir araya gelse de İngiliz futbolunun geleceği hakkında kesin bir karara varılamadı. 

Liglerin İptal Edilmesine Kulüpler Karşı

Ligler hakkında iptal kararı verilmesine ya da liglerin geçersiz sayılmasına bütün kulüpler karşı çıkıyor. Premier Lig temsilcilerinden birinin yöneticisinin yaptığı teklif ise herkesi şaşırttı. Kimliği ve takımı açıklanmayan yönetici, "Premier Lig'de kalan karşılaşmaları Çin'de oynayalım. Yeni tip koronavirüsün dünyada ilk görüldüğü yer olan Çin, çok isabetli kararlar alarak koronavirüsle mücedelede önemli bir başarının altına imza attı. Böylelikle Premier Lig ekiplerinin tesisleride Ulusal Sağlık Sistemine (NHS) devredilebilir. Bu sayede NHS'nin üzerindeki yükde hafiflemiş olur. diyerek toplantıya damga vurdu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@