Son dakika! Koronavirüsü futbolu da etkisi altına aldı

Dünya genelinde yaklaşık 2 bin kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs, Avrupa'yı da etkisi altına almaya başladı. İtalya Serie B Lig'in de bugün oynanması gereken Ascoli - Cremonese karşılaşması ülkede görülmeye başlayan koronavirüs tehdidi nedeniyle ertelendi.

SPOR 22.02.2020, 16:37 23.02.2020, 18:17 Faruk Yalçınkaya - faruk.yalcinkaya@canlihaber.com
Son dakika! Koronavirüsü futbolu da etkisi altına aldı

İtalya Serie B Lig'inde bugün saat 17.00'da oynanması gereken Ascoli -Cremonese karşılaşması, bölgede koronavirüs vakaları görülmesi nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Karşılaşmanın oynanacağı Lombardia bölgesinde koronavirüs vakaları görülmüş ve alınan önlemlerin yetersiz olduğuna karar verilmişti. İtalya'da çoğu alt liglerde olmak üzere şu ana dek Lombardiya ve Veneto bölgelerindeki 42 amatör müsabaka ve bir Serie C maçı, koronavirüsü tehditi sebebiyle federasyon kararıyla ileri tarihlere ertelendi.

Milan, İnter, Brescia, Atalanta, Verona belirsiz

Virüsün etkisi altına bulunan Lambordia bölgesinde  Milan, İnter, Brescia, Atalanta, Veneto bölgesinde ise Serie A takımlarında Hellas Verona bulunuyor. Bu bölgede bulunan Serie A ekiplerinin karşılaşmaları için henüz federasyon tarafından bir açıklama yapılmadı.

Yorumlar (0)