Süper Lig iptal edilirse Galatasaray'ın tarihi Kadıköy galibiyeti ne olacak

Futbol kamuoyu, TFF tarafından Süper Lig'in iptal edilmesi kararı alınırsa Galatasaray'ın tarihi Kadıköy galibiyetinin ne olacağını konuşuyor.

SPOR 26.03.2020, 16:10 Şener Koştu
Süper Lig iptal edilirse Galatasaray'ın tarihi Kadıköy galibiyeti ne olacak

Ülkemizdeki koronavirüs salgınından dolayı Süper Lig’e süresiz olarak ara verilmişti. Bu kararın ardından futbol kamuoyu Süper Lig ile ilgili farklı senaryoları gündeme getiriyor. En çok konuşulan senaryolar arasında bu sezonun yok sayılması var. Bu senaryo gerçekleşirse hukukçular, bu sezon oynanan tüm karşılaşmaların iptal olacağını ve Galatasaray’ın, Kadıköy’de aldığı tarihi galibiyetin resmiyet kazanmayacağını söylüyor.

TFF Karşılaşmaların Oynaması Taraftarı

banner32
Koronavirüs salgınının ardından Süper Lig’in süresiz olarak ertelenmesi kararı alınsa da TFF, koşulların el vermesi halinde Nisan ayında, olmazsa da Mayıs ayında hızlandırılmış maç programı ile Süper Lig’in tamamlanmasından yana tavır koyuyor. Play-off oynanması ya da Süper Lig’in şu anki haliyle tescil edilmesi TFF’nin gündeminde bulunmuyor. TFF’nin gündeminde bu iki ihtimal olmasa da koronavirüs salgınının ne zaman tehdit olmaktan çıkacağı ve Süper Lig karşılaşmalarının oynanmaya başlayacağı belirsiz.

En Güçlü İhtimal İptal Edilmesi

Süper Lig karşılaşmalarının oynanma ihtimali ortadan kalkarsa Türkiye Futbol Federasyonu’nun karşılaşmaları hiç oynanmamış gibi kabul ederek Süper Lig’i iptal edeceği en güçlü seçenek olarak kulislerde konuşuluyor. FIFA ve UEFA talimatlarında bulunan mücbir nedenlerden ötürü tamamlanamayan müsabakalar ise TFF’nin elindeki en büyük koz. TFF, Süper Lig’in iptal edlimesi halinde Tahkim ve CAS’a açılma ihtimali olan davalar karşısında elindeki bu koz ile kendisini savunacak.

Tarihi Galibiyet Resmiyet Kazanmayacak

Süper Lig’in iptali yönünde bir karar alınmasına en fazla zirvedeki takımlar karşı çıkıyor. TFF, maçların yok sayılması yönünde bir karar alırsa bu sezonun en değerli galibiyetini ezeli rakibi Fenerbahçe’yi kendi evinde 20 yıl aradan sonra yenerek alan Galatasaray’ın tarihi Kadıköy galibiyeti de yok sayılacak.

Yorumlar (6)
tarihe geçecek 5 ay önce
ey mantıksız haber ,ulan tarihe geçti bile nehabeeeeeeer.
Başbuğ turap 5 ay önce
Nasıl bir haber yapmıyorsunuz insanları birbirine dusuriyorsinuz bu dönemde birlik olma zamanı ne önemi var şimdi bu haberin gereksiz
Cumali 5 ay önce
Yapacağınız haberin içine edeyim adamlar canıyla uğraşıyor , sen neyin kafasını yaşıyorsun
Mor zeytin 4 ay önce
Yok öyle bir dünya... Şampiyona Trabzonspor lig bu haliyle tescil edilir..o zaman dene başından beri kazanılan paralar gelirler de iade edilecek
21 5 ay önce
ÇOK ÖNEMLİ BİR HABER. YAZIKK !!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@