Türk futbolunun koca çınarları sokağa çıkma yasağına takıldı

Koronavirüsle mücadele kapsamında bir genelge yayınlayan İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını sınırlandırdı. Bu genelgeyle birlikte Türk futboluna damga vurmuş bazı isimlerde evlerinde istirahat edecek.

Türk futbolunun koca çınarları sokağa çıkma yasağına takıldı

Ülkemizde koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı bu gece saat 24.00’ten itibaren 65 yaş ve üstü vatandaşların ikametlerini terk etmeleri, park, bahçe vb. alanlarda gezmeleri sınırlandırıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle alınan bu tedbirin ardından spor kamuoyunun gündemi Türk futbolunun ‘koca çınarları’ oldu.

Sokağa Çıkma Yasağına Takılan İsimler

Koronaviürüs salgınıyla daha etkin mücadele edebilmek için alınan tedbirler her geçen gün artırılırken, koronavirüsle mücadele kapsamında flaş bir genelge yayınlayan İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanların konutlarını terk etmelerini, park, bahçe vb. açık alanlarda gezmelerini sınırlandırdı. Bu genelgenin yayınlanmasından hemen sonra tüm gözler Türk futbolunun koca çınarlarına çevrildi. 67 yaşında olan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Aziz Yıldırım, 66 yaşında olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 70 yaşının içinde olan Mustafa Denizli ve Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ile 69 yaşında olan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir bu yasak kapsamında konutlarında istirahat edecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@