TVF Başkanı açıkladı! Ligler tescil edildi

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yeni tip koronavirüs salgınından dolayı voleybol liglerinde kalan karşılaşmaların oynanmayacağını ve liglerin olduğu gibi tescil edildiğini açıkladı.

SPOR 11.05.2020, 22:13 Şener Koştu
TVF Başkanı açıkladı! Ligler tescil edildi

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ tarafından yapılan açıklama ile liglerin tescil edildiği kamuoyuna duyuruldu.

Ligler Sonlandırıldı

Türkiye’de yeni tip koronavirüs salgınından dolayı ara verilen voleybol liglerinin sonlandırıldığı ve liglerin oynanan karşılaşmalardan elde edilen sonuçlara ve puan tablosuna göre tescil edildiğini bizzat Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ açıkladı. TVF Başkanı Üstündağ tarafından yapılan açıklamada, “Ligi olduğu gibi tescil ediyoruz. Bu sezon şampiyon yok! Voleybol Erkek ve Kadınlar Liglerinde kalan maçların ve paly-off karşılaşmalarının yeni tip koronavirüs salgınından dolayı oynanmamasına karar verildi. Bu sezon küme düşmede olmayacak. Aşağıdan çıkacak 4 takım ise Efeler ve Sultanlar Ligi’ne alınacak.” ifadelerine yer verildi.  

banner32

Sultanlar Ligi’nde Avrupa’ya Hangi Takımlar Gidecek

Ülkemizi gelecek sezon Avrupa’da temsil edecek takımlarımıza da TVF açıklamasında yer verildi. Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nde lider olan Vakıfbank, ikinci sırada yer alan Eczacıbaşı Vitra ve üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe Opet CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde, dördüncü sırada yer alan Galatasaray HDI Sigorta CEV Cup’ta ve beşinci sırada yer alan Beylikdüzü Voleybol İhtisas CEV Challenge Cup’ta ülkemizi temsil edecekler.  

Efeler Ligi’nde Avrupa’ya Hangi Takımlar Gidecek

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde de lider olan Fenerbahçe HDI Sigorta ile ikinci sırada olan Arkasspor CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde, üçüncü sırada yer alan Galatasaray HDI Sigorta ile dördüncü sırada yer alan Spor Toto CEV Cup’ta, beşinci sırada yer alan Ziraat Bankası ise CEV Challenge CUP’ta ülkemizi temsil edecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@