UEFA'dan kritik karar! Tüm organizasyonlar iptal

UEFA'dan 55 ülke federasyonu ile gerçekleştirilen video konferans toplantısı sonrası açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamada, bütün kulüp organizasyonlarının 2020-21 sezonunun bir sonraki duyurusuna kadar ertelendiği açıklandı.

SPOR 01.04.2020, 18:24 01.04.2020, 18:39 Faruk Yalçınkaya
UEFA'dan kritik karar! Tüm organizasyonlar iptal

UEFA, bugün öğlen saatlerinde 55 üye federasyon temsilcisiyle ikinci kez video konferans toplantısı gerçekleştirdi. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’in önderlik ettiği görüşmede 2 hafta önceki toplantıdan sonra yaşanan gelişmeler, yerel liglerin başlangıç tarihleri, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde sezonun kalan karşılaşmaları, milli maçlar, oyuncu sözleşmeleri ve transfer dönemleri masaya yatırıldı.

Tüm organizasyonlar ertelendi

Görüşmede, Avrupa futbolunun geleceğiyle ilgili önemli kararlar alındı. UEFA'ya bağlı tüm organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil olmak üzere, bir sonraki bildirime kadar ertelendiği duyuruldu. Ayrıca 2020-21 sezonu UEFA turnuvaları için oyuncu listelerinin verilmesi ve kaydedilmesi süreci ile ilgili yeni son tarihler belirleneceği belirtildi. 

banner32
Öte yandan Türk kulüplerini de yakından ilgilendiren bir karar alındı. 2020/21 sezonu için belirlenen Finansal Fair Play yükümlülükleri de askıya alındı.

UEFA'dan yapılan açıklama şu şekilde; "Mevcut olağanüstü durumlarda, kulüplerle ve federasyonlarla FFP konusunda tekrar görüşme yapılması konusunda anlaşma sağlandı. 2020/21 turnuvaları için, lisanslama çalışmaları konusundaki son süre ertelendi. 2020-21 sezonu UEFA turnuvaları için oyuncu listelerinin verilmesi ve kaydedilmesi süreci ile ilgili yeni son tarihler belirlenecektir. UEFA'ya bağlı tüm organizasyonlar, hazırlık maçları da dahil olmak üzere, bir sonraki bildirime kadar ertelenmiştir."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@