Uygur Türklerine sahip çıkan Mesut Özil'e Çin'den skandal bir sansür daha

Mesut Özil'in Doğu Türkistan'a yönelik yaptığı destek açıklamalarının ardından, Çin'den bir skandal sansür daha geldi. Bournemouth - Arsenal maçında Çinli spiker Mesut Özil'in ismini karşılaşma boyunca söylemedi.

SPOR 28.12.2019, 12:11 28.12.2019, 11:14 Melek Eren
Uygur Türklerine sahip çıkan Mesut Özil'e Çin'den skandal bir sansür daha

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan’a yapılan zulmü sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Mesut Özil'in bu açıklamalarının ardından Çin hükümeti Yıldız futbolcu ambargo uygulamaya başlarken iki gün önce oynanan Bournemouth - Arsenal maçında Mesut özil'e yönelik skandal bir tane daha geldi.

Maç boyunca adını söylemedi

İngiltere Premier Lig TV Mesut Özil'in takımı Arsenal iki gün önce Bournemouth ile karşı karşıya geldi ve mücadele 1-1 sona erdi.  Çin'de de yayınlanan karşılaşma sırasında Çinli spiker yıldız futbolcunun adını ilk 11'de saymadığı gibi maç içinde de hiçbir şekilde telaffuz etmedi. Mesut Özil ise karşılaşma sırasında 4 gol pozisyonu üreterek bu sezon Arsenal’de forma giyen futbolcular arasında en yüksek rakama ulaştı.

Pes oyunlarından adını kaldırmıştı

Mesut Özil'in yaptığı Doğu Türkistan paylaşımının ardından Çin'de PES oyunlarından adının kaldırılmasına, aynı zamanda sosyal medyada Mesut Özil'in hesaplarına erişimin engellenmesine karar verilmiştir. Çin daha da ileriye giderek Arsenal takımının maçlarının içinde yayınlanmasını yasaklamıştı.

Antrenmanlarda çok istekli

Arsenal'de mutlu olmadığını konuşulan Mesut Özil hakkında açıklama yapan Arsenal'in yeni menajeri Arteta, yıldız futbolcunun antrenmanlardaki istek ve tutkusunun inanılmaz olduğunu söyledi. Mesut’la konuşma şansı bulduklarını ve herkes gibi ona da sıfırdan başlama şansı vereceğini söylediğini belirten Arteta, istek ve tutkusunun inanılmaz olduğunu ve onu şans vermenin adil karar olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@